مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

کاهش۱۴درصدی تلفات‌رانندگی در کشور

6
رئیس سازمان راهداری با اشاره به کاهش ۱۴.۲ درصدی تلفات تصادفات رانندگی در ۱۰ ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: بیشترین آمار کاهش تلفات رانندگی مربوط به استان‌های تهران و البرز است.
— – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – —
 
 
در ادامه مطلب…
 
 

به گزارش فان مهر به نقل از فارس، شهریار افندی‌زاده درباره آمار تصادفات رانندگی ۱۰ ماه اخیر (ابتدای فروردین ۹۰ تا پایان دی ماه) و تلفات مربوط به سوانح رانندگی طی این مدت، اظهار داشت: طی این ۱۰ ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۱۴.۹ درصدی تلفات تصادفات برون‌شهری و جاده‌های روستایی و نیز کاهش ۱۴.۲ درصد در تصادفات درون و برون‌شهری مواجه بوده‌ایم.

 

* کاهش ۱۴.۲ درصدی تلفات در ۱۰ ماه امسال

 

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خاطرنشان کرد: طی این ۱۰ ماه در تصادفات درون‌شهری ۵ هزار و ۱۱۹ نفر جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۲.۴ درصد کاهش تلفات داشته‌ایم.

‌افندی‌زاده یادآور شد: همچنین در تصادفات برون‌شهری طی ۱۰ ماه اخیر۱۰ هزار و ۷۶۱ نفر جان باختند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۲ هزار و ۵۵۹ نفر جان باخته بودند، با کاهش ۱۴.۳ درصدی در این آمار مواجه بودیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت:‌ همچنین در تصادفات جاده‌های روستایی میزان تلفات رانندگی در ۱۰ ماه مذکور تعداد یک هزار و ۶۲۷ نفر بود که نسبت به مدت مشابه  سال ۸۹ که ۲ هزار و ۵ نفر بود، با کاهش ۱۸.۹ درصدی تلفات مواجه بودیم.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت:‌ در مجموع در این ۱۰ ماه، ۱۴.۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۸۹ با کاهش تلفات رانندگی مواجه بوده‌ایم.

 

* افزایش آمار تلفات رانندگی در استان‌های بوشهر و یزد

 

افندی‌زاده با ابراز تشکر از مردم به دلیل رعایت دقیق قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، خاطرنشان کرد: در مقایسه آمار تصادفات استانی، ‌در ۱۰ ماه مذکور (ابتدای فروردین تا پایان دی‌ماه۹۰) بیشترین کاهش تلفات تصادف‌های رانندگی در مجموع برون‌شهری و روستایی در استان‌های خراسان جنوبی، تهران، البرز و آذربایجان غربی و بیشترین افزایش تلفات رانندگی طی این مدت در استان‌های بوشهر و یزد بوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: طی این ۱۰ ماه ۲۹ استان کشور با کاهش سوانح رانندگی در برون‌شهری و روستایی مواجه بوده‌اند و تنها در دو استان بوشهر و یزد با افزایش سوانح رانندگی مواجه بوده‌ایم.

 

* آذر‌ماه امسال بیشترین کاهش تلفات رانندگی

 

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یادآور شد: در ۱۰ ماه مذکور (ابتدای فروردین تا پایان دی‌ماه۹۰)، نسبت به مدت مشابه سال ۸۹ بیشترین کاهش تلفات رانندگی مربوط به آذرماه است.

نماینده ویژه دولت در امر ترانزیت اضافه کرد: در آذرماه امسال تلفات تصادفات برون‌شهری ۲۵ درصد و تصادفات جاده‌های روستایی ۵۲.۷ درصد کاهش داشته است؛ همچنین پس از آذر‌ماه، در آبان‌ماه و سپس در خردادماه بیشترین کاهش تلفات رانندگی داشته‌ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طبق قانون برنامه پنجم باید ۱۰ درصد سوانح رانندگی در هر سال برنامه کاهش یابد، خاطر نشان کرد: قطعاً تا پایان سال جاری نیز این ۱۰ درصد کاهش محقق می‌شود.

Leave A Reply

Your email address will not be published.