مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: ۳ باور غلط اما رایج درباره تأثیر قند بر بدن و راهکارهایی برای کم کردن مصرف قند + جزئیات

9

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

۳ باور غلط اما رایج درباره تأثیر قند بر بدن و راهکارهایی برای کم کردن مصرف قند


دانشمندان پی برده اند قند آنقدرها که تصور می کنیم برای سلامتی ما مضر نیست. علاوه بر این، مصرف اندکی قند برای عملکرد درست بدن ضروری است. اما ما اغلب در خوردن بستنی، شکلات، شیرینی و دیگر مواد قندی افراط می کنیم. در نتیجه، وزن مان بالا می رود، پوست مان زودتر از موعد چروک می شود، جوش می زنیم و حتی به بیماری های خطرناکی مبتلا می شویم. در ادامه به تأثیر قند بر بدن می پردازیم، باورهای غلط درباره ی آن را بررسی می کنیم و می خواهیم ببینیم چطور می توان مصرف قند را کمتر کرد.

باور غلط ۱: مصرف قند باعث ابتلا به دیابت می شود

%- ۳ باور غلط اما رایج درباره تأثیر قند بر بدن و راهکارهایی برای کم کردن مصرف قند

%- ۳ باور غلط اما رایج درباره تأثیر قند بر بدن و راهکارهایی برای کم کردن مصرف قند

مصرف قند باعث ابتلا به بیماری دیابت نمی شود. این بیماری یا به صورت ژنتیکی به ارث می رسد یا در اثر بروز مشکلاتی در لوزالمعده به وجود می آید. این ادعا که قند به خودی خود برای سلامتی مضر است درست نیست. در حقیقت، مصرف روزانه ی قند به اندازه ی ۱۲ قاشق چایخوری هیچ پیامد منفی ای برای سلامتی ندارد.

دانشمندان پی برده اند قند آنقدرها که تصور می کنیم برای سلامتی ما مضر نیست. علاوه بر این، مصرف اندکی قند برای عملکرد درست بدن ضروری است. اما ما اغلب در خوردن بستنی، شکلات، شیرینی و دیگر مواد قندی افراط می کنیم. در نتیجه، وزن مان بالا می رود، پوست مان زودتر از موعد چروک می شود، جوش می زنیم و حتی به بیماری های خطرناکی مبتلا می شویم. در ادامه به تأثیر قند بر بدن می پردازیم، باورهای غلط درباره ی آن را بررسی می کنیم و می خواهیم ببینیم چطور می توان مصرف قند را کمتر کرد.منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.