مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: ۲۴۱۰ ابتلا و ۷۱ فوتی جدید کرونا در 24 ساعت گذشته/ تکمیل ظرفیت بیمارستان بعثت سنندج + جزئیات

1

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

۲۴۱۰ ابتلا و ۷۱ فوتی جدید کرونا در 24 ساعت گذشته/ تکمیل ظرفیت بیمارستان بعثت سنندج


وضعین کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۸۴ هزار و ۹۵۵ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۸ هزار و ۷۳۰ نفر رسید.

به گزارش ایسنا، دکتر لاری گفت: از دیروز تا امروز ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۱۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۷۱۴ مورد بستری شدند.

وی افزود: به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۸۴ هزار و ۹۵۵ نفر رسید.

به گفته وی، متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۷۳۰ نفر رسید.

همچنین افزود: خوشبختانه تا کنون ۱۴۶ هزار و ۷۴۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

وی ادامه داد: ۲۷۵۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته لاری، تا کنون یک میلیون و ۲۱۹ هزار و ۴۰۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفت: استان‌های هرمزگان، خوزستان، خراسان رضوی و بوشهر در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی به سالمندان و مبتلایان بیماری‌های زمینه‌ای مانند بیماران فشار خون و قلبی ریوی توصیه کرد که همچنان در منزل بمانند و جوانان نیازهای مربوط به خارج از منزل آنها را تهیه کنند و افراد در منزل و در جوار سالمندان از ماسک استفاده کرده و فاصله‌گذاری  اجتماعی را رعایت کنند.

تکمیل ظرفیت بیمارستان بعثت سنندج/چهار مادر باردار کرونایی شدند

 مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از تکمیل و پرشدن بخش کرونایی بیمارستان بعثت سنندج از بیماران مبتلا به این ویروس تا ظهر امروز شنبه خبر داد.

وضعین کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

آرزوی فلاحی در گفتگو با مهر ضمن اشاره به روند رو به رشد بیماری کرونا در استان کردستان، اظهار کرد: بعد از شیوع گسترده این بیماری دانشگاه علوم پزشکی علاوه بر بیمارستان توحید، از ظرفیت سایر بیمارستان‌های سنندج نیز استفاده کرده است.

وی ادامه داد: بیمارستان توحید با ۲۰۱ تخت و ظرفیت بیمارستان بعثت سنندج هم که به عنوان پشتیبان دوم در نظر گرفته شده بود، از بیماران مبتلا به کرونا پر شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از ابتلای چهار مادر باردار مبتلا به کرونا در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۲ کودک و ۲ نوزاد کرونایی مثبت بستری هستند.

وی با اشاره به افزایش لحظه‌ای آمار مبتلایان به کرونا در سنندج، عنوان کرد: از همه مردم استان کردستان انتظار داریم که از تجمع در اماکن عمومی خودداری کنید و حتماً از ماسک استفاده شود.

فلاحی خطاب به شهروندان عنوان کرد: با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی به توانایی پرسنل بهداشت و درمان کمک کنید چرا که با افزایش تعداد بیماران، مهار و کنترل این بیماری از عهده کادر درمانی خارج خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش آمار شمار افراد بستری در سطح استان به ویژه شهرستان سنندج، گفت: تکمیل ظرفیت بیمارستان توحید و بعثت این شهر نشان دهنده افزایش و طغیان بیماری کرونا در سنندج و استان کردستان است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه سلامتی حق طبیعی هر شهروند است، اظهار کرد: با خودداری از رفت و آمدهای غیر ضروری، و عدم برگزاری مجالس عروسی و عزا خود و دیگران را از این بیماری مهلک دور کنید تا شاهد مرگ عزیزانمان نباشیم.

استاندار سمنان: شیوع پیک دوم کرونا در استان منتفی است

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: شیوع موج جدید کرونا بر اساس گزارش ها در استان‌هایی مشاهده شده که پیک قبلی کرونا را تجربه نکردند و بر این اساس شیوع پیک دوم کرونا در استان سمنان منتفی است.

علیرضا آشناگر روز شنبه پس از شرکت در نشست ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا با حضور رییس جمهوری و استانداران به صورت ویدیو کنفرانسی به خبرنگاران اظهار داشت: شاهرود و میامی در وضعیت سفید و بقیه شهرستان‌های استان در وضعیت زرد قرار دارد و شیوع کرونا در استان در وضعیت ثبات قرار دارد و آمار نگران‌ کننده نیست.

وی بیان کرد: استان سمنان در موج اخیر شیوع کرونا کمترین آسیب را دیده است و انتظار می‌رود با همکاری مردم و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی وضعیت ثبات رو به بهبودی بیشتری رود.

وی افزود: تاکید رییس جمهوری رعایت یکپارچگی و ضرورت همکاری سران قوا برای موفقیت در تامین سلامت مردم است.

آشناگر اظهار داشت: برای بازگشایی مناطقی که قرمز نیست و در وضعیت سفید قرار دارد در ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا تصمیم‌گیری شد.

استاندار سمنان تصریح کرد: براساس دستورالعمل ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا تالارهای پذیرایی در مناطق سفید با ۵۰ درصد ظرفیت اجازه بازگشایی دارند.

وی یادآور شد: کتابخانه‌های عمومی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

آشناگر خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی با محدودیت برای بازدید عموم و امکان بازدید تنها برای اهل فن و متخصصان مجاز است.

استاندار سمنان اظهار داشت: باتوجه به اینکه وضعیت شهرستان‌های مختلف یک استان از لحاظ شیوع کرونا یکسان نیست در ستادملی مدیریت مقابله با کرونا درخواست اختیارات جدید برای استانداران مطرح و قرار شد در نشست بعدی اختیارات احصا شود.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفممنبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.