مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: گلایه‌های برخی از کادر درمانی کرمان/ شرکتی ها تعیین تکلیف شوند + جزئیات

4

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

گلایه‌های برخی از کادر درمانی کرمان/ شرکتی ها تعیین تکلیف شوند


خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: استان کرمان که با آغاز فصل تابستان به یکی از استان‌های با سطح بالای شیوع کرونا تبدیل شد و این روزها در وضعیت قرمز کرونایی قرار داد.

تعداد کل موارد بستری دارای تست مثبت کرونا در استان کرمان از ابتدا تاکنون چهار هزار و ۸۷۵ نفر می‌باشد که ۵۷۱ نفر از آنها فوت کرده‌اند و هم اکنون نیز تعداد فوتی‌های کرونا در کرمان دو رقمی ست.

پرستاران شرکتی تعیین تکلیف شوند

در این میان فداکاری کادر درمان در استان کرمان به خصوص در بیمارستان‌های کرونایی استان کرمان یکی از مهمترین عوامل بهبود بخش قابل توجهی از بیماران کرونایی در استان بوده است.

تعدادی از کادر درمان با حداقل حقوق و یا تأخیر در پرداخت‌ها به خدمات رسانی به بیماران کرونایی می‌پردازند

همچنین بخشی از کادر پرستاری و پزشکی و خدماتی بیمارستان‌های کرمان نیز دچار بیماری کویید ۱۹ شده و تعدادی نیز جان خود را از دست داده‌اند، در شرایطی که برخی از افراد در جامعه به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های اجتماعی کادر درمان را در معرض فشار کار فرسایشی قرار می‌دهند در این میان تعدادی از کادر درمان با حداقل حقوق و یا تأخیر در پرداخت‌ها به خدمات رسانی به بیماران کرونایی می‌پردازند.

این در حالیست که بسیاری از مردم عادی حتی با دریافت حقوق مکفی نیز حاضر به فعالیت در بخش‌های کرونایی بیمارستانها و مراکز درمانی نیستند.

در حالی که پرستاران و کادر درمانی بر ادامه خدمات رسانی به بیماران برای ریشه کنی این ویروس منحوس تاکید دارند تعدادی از پرستاران شرکتی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کرمان با حضور مقابل استانداری کرمان خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی خود شدند.

مسئولان صدای کادر درمان را بشنوند

یکی از پرستاران در گفتگو با مهر اظهارداشت: اینکه پرستاران با توجه به نیاز جامعه و بخش درمان تمام تلاش خود را می‌کنند شکی نیست و همان طور که در ماه‌های گذشته این وظیفه را به عهده داشتیم در روزهای پیش رو نیز وظایف محول شده به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود اما مسئولان هم باید صدای ما و مشکلاتمان را بشنوند.

وی گفت: در مقابل فشار روز افزونی که بر کادر درمانی وارد شده است که شامل پرستاران رسمی و شرکتی می‌شود انتظار می‌رود حداقل معیشت پرستاران و کادر درمانی تأمین شود.

انتظار داریم از وضعیت شرکتی خارج شویم و یا حداقل پرداخت حقوق و مزایای ما به روز شود

این پرستار زن ادامه داد: بسیاری از نیروهای شرکتی در بخش‌های کرونایی و یا مراکز تست و تشخیص کرونا در حال فعالیت هستند ضمن اینکه همه ما دارای پنج سال سابقه فعالیت هستیم و انتظار داریم از وضعیت شرکتی خارج شویم و یا حداقل پرداخت حقوق و مزایای ما به روز شود.

یکی دیگر از پرستاران گفت: بعد از پنج سال قرارداد شرکتی روند استخدام ما تسهیل شود و یا حداقل حقوق ما به موقع پرداخت شود که عملاً هم اکنون هر دو ماه یک بار حقوق پرداخت می‌شود.

کنار سایر کادر درمانی در حال خدمت و مبارزه با ویروس منحوس هستیم

وی بیان کرد: حجم کار و نوع کاری که نیروهای شرکتی و رسمی انجام می‌دهد یکسان است و نباید در زمینه حقوق و زمان پرداخت دستمزد تفاوتی وجود داشته باشد.

وی گفت: ما کنار سایر کادر درمانی در حال خدمت و مبارزه با ویروس منحوس هستیم و این روند را ادامه می‌دهیم و تنها چیزی که می‌خواهیم این است که در اوضاع اقتصادی کنونی و تورم موجود معیشت ما مورد توجه مسئولان باشد.

وی تصریح کرد: در ابتدا ما در سامانه پاسخگویی تلفنی فعال بودیم و هم اکنون به صورت حضوری در مراکز تشخیص و نمونه گیری فعال هستیم.

وی خواستار تغییر وضعیت نیروهای شرکتی شد و افزود: چرا باید حقوق ما هر ماه دیر پرداخت شود و معوقات ما هم تعیین تکلیف نشود و هر گاه اعتراض کنیم در معرض اخراج قرار گیریم.

مشکلات را پیگیری می‌کنیم

نکته بعدی که یکی دیگر از این افراد بیان می‌کند عدم پرداخت دستمزد به ازای کار در سامانه ۴۰۳۰ است و مشخص نیست چه زمانی معوقات پرداخت می‌شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر اظهارداشت: پرستاران و کادر درمانی به خصوص در زمان شیوع کرونا وظیفه سنگینی را به عهده دارند و تلاش‌های آنها قابل تقدیر است.

محمد مهدی زاهدی افزود: با توجه به کمبود پرستار در کادر درمانی و فشاری که روی کار درمان است تغییر وضعیت پرستاران شرکتی و قراردادی یکی از ضروریات است که باید اقدامات لازم برای این کار انجام شود.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از تجربه پرستاران شرکتی بیان کرد: در شرایط کنونی و شیوع کرونا باید تدابیر لازم برای رفع مشکلات اندیشیده شود و در این خصوص پیگیری‌های لازم انجام می‌شود.منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.