مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: کنترل کرونا با اجرای برنامه های غیر علمی ممکن نخواهد بود + جزئیات

3

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

کنترل کرونا با اجرای برنامه های غیر علمی ممکن نخواهد بود


به گزارش خبرگزاری مهر، در متن نامه انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران، به حسن روحانی رئیس جمهوری، آمده است: همانگونه که مستحضرید مردم سراسر دنیا یکی از دشوارترین و پیچیده‌ترین بحران‌های قرن اخیر را تجربه می‌کنند و ملت ایران نیز با همه‌گیری این بیماری سخت دست به گریبان بوده و زندگی آحاد جامعه با دشواری‌های جدی مواجه گردیده است.

شوربختانه همچنان خبر ابتلاء و درگذشت تعداد زیادی از هموطنانمان و به سوگ نشستن بسیاری از خانواده‌ها در غم فقدان عزیزانشان در صدر اخبار قرار دارد. پزشکان، پرستاران و سایر کادر درمان ماه‌ها است بار این بیماری را به دوش می کشند و ما شاهد خستگی و فرسودگی این عزیزان و خاموشی شمع وجود تعدادی از همکارانمان، این سرمایه‌های ذی قیمت ایران زمین هستیم.

بحران حاضر علاوه بر تهدید جدی سلامتی همه آحاد جامعه حائز ابعاد اجتماعی اقتصادی و روانی قابل توجهی بوده و تنش‌های شدیدی را به جامعه تحمیل نموده است.

تجربه ماه‌های اخیر حاکی‌است که عدم اتکا به نقشه راه علمی در مدیریت بحران، مشتمل بر برنامه‌های کوتاه، میان و بلند مدت و غلبه حواشی بر متن، منتهی به ناکام ماندن تمامی تلاش‌های مدیریتی در کنترل بیماری و زحمات کادر درمان شده و همچنان شاهد گسترش سایه شوم بیماری باشیم.

بدون تردید برگزاری تجمعات انسانی که حتی رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز قادر به پیشگیری از انتقال بیماری در آنها نیست، یکی از بسترهای خطرناک گسترش بیماری‌است که منتج به لجام گسیختگی هر چه بیشتر بیماری می‌گردد. از آنجایی که عدم تشکیل تجمعات یکی از اصول پروتکل‌های بهداشتی پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ بوده و سخن راندن از رعایت اصول بهداشتی در آنان نقض غرض خواهد بود، از این رو ممنوعیت آنها از ضروریات کنترل بیماری است. زیرا، اگر این اقدامات منجر به ایجاد مخاطره برای جان حتی یکی از هموطنانمان گردد حمل بر قصور و بی مسئولیتی خواهد شد.

انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران، به عنوان تشکلی صنفی و سیاسی که تأمین و ارتقا سلامت جامعه را یکی از آرمان‌های خود و اصلی‌ترین حق ملت بر حاکمان می‌شمارد، بر اتخاذ تدابیر مؤثر علمی به عنوان ضرورت مدیریت شرایط حاضر تاکید نموده و ضمن قدردانی از جنابعالی و تمامی آنانی که در روزهای سخت گذشته بر این مردم، در کنار آنان بوده و تمامی مساعی خود را معطوف به حفظ سلامت جامعه نمودند به ویژه همکاران تلاشگر ما در عرصه بهداشت و درمان، از جنابعالی به عنوان سکاندار امور اجرایی کشور در طوفان سخت پدید آمده می‌خواهیم تا با اتکا به آرا و تجربیات علوم پزشکی به خصوص در زمینه همه گیری شناسی در کنترل هر چه سریع‌تر بیماری تلاش نموده و بدون هرگونه تحفظ، توجه به حواشی و جلوگیری از ورود افراد و مراکز غیر مسئول که عقاید و احساسات عمیق و پاک مذهبی ملت را دستاویز رفتارها و اعمال غیر مسئولانه خود قرار می‌دهند، در ایفای رسالت تاریخی خویش گام برداریدمنبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.