مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: کمبود گروه‌های خونی منفی در فصل زمستان + جزئیات

5

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

کمبود گروه‌های خونی منفی در فصل زمستان


در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

اهدای سالیانه ۵۰ هزار لیتر به وسیله مردم استان تهران/ کمبود گروه‌های خونی منفی و گروه A باتوجه به شروع فصل سرما و روز‌های تعطیلمرتضی طباطبایی مدیر کل انتقال خون استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به کاهش مراجعه مردم به مراکز انتقال خون در سطح استان تهران، اظهار کرد: به دلیل آغاز فصل سرما و تعطیلات میزان مراجعه مردم جهت اهدای خون و فرآورده‌های خونی به مراکز انتقال خون کاهش پیدا کرده است. هموطنان استان تهران برای رفع نیاز بیماران و نیازمندان در سطح استان تهران برای انجام این کار خیر و خداپسندانه حتی در فصل‌های سرد سال نیز اقدام کنند.

طباطبایی تاکید کرد: در حال حاضر گروه‌های منفی و گروه A بیشتر از سایر گروه‌های خونی مورد نیاز است و به دلیل عمر کوتاه پلاکت و پلاسما اهدای خون و فرآورده‌هایی مانند پلاکت بیشتر مد نظر قرار دارند.

مدیر کل انتقال خون استان تهران بیان کرد: به طور کلی از نظر میزان ذخیره خون استان تهران با هیچ مشکل یا کمبودی مواجه نیست و ذخیره خون و فرآورده‌های خونی با توجه به کاهش مراجعه مردم خوشبختانه در حدود ۷ روز است.

او افزود: استان تهران یکی از پرمصرف‌ترین واحد‌های خون و فرآورده‌های خونی به دلیل انجام عمل‌های سنگین جراحی و بروز حوادث ترافیکی است، اما در عین حال دیگر استان‌های کشور با هدف رفع نیاز بیماران در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خون و فرآورد‌های خونی را کمک می‌کنند.


بیشتر بخوانید: ذخیره سازی بیش از ۴ هزار نمونه خون بند ناف در سازمان انتقال خون ایران


طباطبایی گفت: سالیانه ۵۰ هزار لیتر پلاسما به وسیله مردم استان تهران اهدا می‌شود که این فرآورده خون جهت تولید داروی مورد نیاز بیماران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیر کل انتقال خون استان تهران یادآوری کرد: مراکز انتقال خون در مناطق ۱، ۲، ۴ و مرکز وصال در دو نوبت صبح و بعد از ظهر پذیرای اهداکنندگان خون و فرآورد‌های خونی است و امیدوارم آمار مراجعه افراد طی چند روز آینده افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/

سالیانه ۵۰ هزار لیتر پلاسما به وسیله مردم استان تهران اهدا می‌شود

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.