مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: کرونا در ایران؛ تحویل هفتمین محموله کمک سازمان جهانی بهداشت به ایران + جزئیات

2

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

کرونا در ایران؛ تحویل هفتمین محموله کمک سازمان جهانی بهداشت به ایران


کمکبه گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، در پی همه گیری ویروس کرونا، سازمان جهانی بهداشت، هفتمین محموله اقلام پزشکی اضطراری را به منظور مقابله با این ویروس، تحویل مقامات ایران داد.

این محموله که مستقیما از مقر اصلی این سازمان در ژنو (سوئیس) ارسال شده، شامل ۲۴۹۹ بسته ۱۲۰ عددی قرص‌های لوپیناویر و ریتوناویر مورد نیاز بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در کشور است.

دکتر کریستوف هاملمن، نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران، هفته گذشته در بازدیدی که از انبار هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران که محل نگهداری و توزیع برخی اقلام پزشکی اهدا شده توسط جوامع بین المللی است، گفت: این اقلام دارویی مهم به عنوان حمایت اضطراری در مواجهه با طغیان بیماری کووید ۱۹ به کشور وارد شده است، تا بدین طریق از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بیمارستان‌های تابعه این وزارتخانه در سایر استان‌ها که به پذیرش بیماران مبتلا به کووید ۱۹ اختصاص یافته اند و با کمبود این دارو‌های مهم مواجه هستند، حمایت کنیم.

وی افزود: بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی در همه استان‌های کشور، پیش از این درخواست خود را برای تهیه دارو به وزارت بهداشت ارائه داده اند و روند توزیع هم در یک بازه زمانی بسیار کوتاه اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.