مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: پاسخگویی آنلاین پزشکان اصفهانی درباره کرونا؛ تست کرونا از امروز در اصفهان انجام می‌شود + جزئیات

5

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

پاسخگویی آنلاین پزشکان اصفهانی درباره کرونا؛ تست کرونا از امروز در اصفهان انجام می‌شود


ویروس کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از فعال شدن هات لاین از هشتم اسفندماه در اصفهان خبر داد و گفت: با اتصال به شماره مستقیم ۳۱۱۳ پزشکان پاسخگوی سوالات مردم در زمینه کرونا هستند و آنها را برای مراجعه یا عدم مراجعه به مراکز درمانی آگاه می‌کنند.

به گزارش تسنیم، بهروز کلیدری شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به ساز و کار درمانی برای کاهش مراجعات مردمی به درمانگاه‌ها اظهار داشت: مراجعه مردم به درمانگاه‌ها عمده‌ترین چالشی است که این روزها دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با آن روبه‌رو است.

وی افزود: به مراجعه‌کنندگانی که نگران هستند و به ۶۰ مرکز درمانی در سطح استان مراجعه می‌کنند توصیه می‌کنیم به دستورالعمل‌های ستاد مرکزی کنترل و مقابله با بیماری کرونا در استان که از سوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان صادر می‌شود توجه داشته باشند.

۶ بیمارستان در استان اصفهان به بیماران مشکوک کرونا اختصاص داده شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در مرکز شهر اصفهان و شهرستان‌ها مراکزی برای پذیرش بیماران مشکوک به کرونا پیش‌بینی شده است گفت: در شهر اصفهان دو بیمارستان عیسی‌بن مریم(ع) و خورشید و در خمینی‌شهر بیمارستان اشرفی، نجف‌آباد بیمارستان فاطمه زهرا(ع)، فلاورجان بیمارستان شفا و شهرضا بیمارستان صاحب الزمان(عج) را به بیمارانی که مشکوک به کرونا هستند اختصاص داده شده و در بقیه شهرستان‌ها حداقل یک بخش از بیمارستان را با شرایط کاملاً ایزوله برای این بیماران در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: معرفی این بیمارستان‌ها به این معنی نیست که همشهریان اگر نگران هستند به مراکز درمانی و به بیمارستان‌ها مستقیماً مراجعه کنند، بلکه برای کاهش بار مراجعات و خلوت کردن بیمارستان‌ها اقداماتی انجام شده است.

کلیدری ادامه داد: شاید این بیمارستان‌ها کانون انتشار بیماری باشند، بنابراین از ظهر پنج‌شنبه هشتم اسفندماه هات لاینی در استان فعال می‌شود که همه هم‌استانی‌ها می‌توانند با شماره مستقیم ۳۱۱۳ متصل شوند و پزشکان به صورت آنلاین پشت اپراتورها حضور دارند که پاسخگوی همه سوالات شهروندان در زمینه سلامتی‌شان هستند و آنان را راهنمایی می‌کنند که تا در صورت لزوم به مراکز درمانی مراجعه کنند و در غیر این صورت در منزل مانده و مسائل بهداشتی را رعایت کنند.

وی با اشاره به تازه‌ترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در اصفهان اظهار داشت: ۲ مورد مثبت اثبات شده در اصفهان وجود دارد ولی تصور ما این است که از تعداد بیمارانی که در بخش‌های مختلف بستری هستند نمونه تعداد بیشتری مثبت خواهد شد و تردیدی نیست.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطرنشان کرد: تا زمانی که نتایج علل مرگ و میر روزهای اخیر اعلام نشود با قاطعیت نمی‌توانیم آمار مرگ و میرها ناشی از ویروس کرونا را گزارش کنیم.

وی افزود: همیشه فوت در بیمارستان‌ها وجود داشته ولی با جو هیجانی که اکنون در جامعه پیش آمده تعدادی از مردم هر مرگ و میری را به کرونا نسبت می‌دهند.

کلیدری با بیان اینکه فرض تمام موارد مرگ و میر  روزهای اخیر را ناشی از کرونا می‌گذاریم گفت: بنابراین تمام توصیه‌های مراقبتی را در کفن و دفن همه فوتی‌ها رعایت می‌کنیم که مبادا خود این مراسم منتهی به یک مرکز انتقال ویروس شود.

از امروز تست کرونا در اصفهان انجام می‌شود

وی ادامه داد: از چهارشنبه گذشته با شناسایی نخستین فرد مبتلا در کشور سیاست وزارت بهداشت این بود که همه دانشگاه‌های علوم پزشکی امکان آزمایشگاه را در اختیار داشته باشند و این امکان از روز دوشنبه در اختیار دانشگاه  قرار گرفت و مراحل اولیه آزمایشگاهی شامل تست‌های اولیه و استاندارد کردن سیستم انجام  و تایید نهایی سیستم امروز توسط وزارت بهداشت به ما اعلام شد، در نهایت اینکه از پنجشنبه صبح تست‌ها در استان انجام می‌شود و برآورد ما این است که در یک بازه زمانی ۱۲ ساعته بتوانیم جواب قطعی آزمایشات بیماران بستری مشکوک  به کرونا را آماده کنیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: اسپند دود کردن باعث از بین رفتن ویروس نمی‌شود بنابراین توصیه صرف به این کار نمی‌شود بلکه مردم باید به روش‌های استاندارد توجه کنند که همانا شستشوی دست‌ها با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه یا استفاده از محلول‌های ضدعفونی حاوی ۷۰ درصد الکل  بهترین روش پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا است.

وی با اشاره به خوردن یکسری ترکیبات تقویتی اظهار داشت: ویتامین‌ها سیستم دفاعی بدن را تقویت و بدن را در مقابل ویروس مقاوم‌تر می‌کنند در نتیجه خوردن ویتامین‌ها و داروهای تقویتی فقط برای افزایش سیستم دفاعی بدن استفاده می‌شود.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفممنبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.