مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: نظارت بر ضربان قلب جنین و مادر با کمربند بارداری هوشمند + جزئیات

4

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

نظارت بر ضربان قلب جنین و مادر با کمربند بارداری هوشمند


کمربند آی ان وی یو,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی
در دوران شیوع ویروس کرونا (corona) که مادران حامله نمی توانند بطور مرتب به بیمارستان ها و مراکز بهداشتی برای اطلاع از وضعیت جنین خویش مراجعه کنند استفاده از این کمربند که میتواند بر برخی موارد نظارت کند بسیار مهم است.

شرکت” نووُگروپ”( Nuvo Group) اخیرا موفق به توسعه کمربند مناسب افراد باردار شده است که یک کمربند معمولی نیست و داخل آن سیستم های پیشرفته ای تعبیه شده که میتوانند از راه دور بر ضربان قلب جنین و مادر نظارت کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از مدگجت، کمربند هوشمند شرکت نووُگروپ،” آی ان وی یو”( INVU) نام دارد و اخیرا هم تائیدیه سازمان غذا و دارو آمريکا را اخذ کرده است.

در دوران شیوع ویروس کرونا که مادران باردار نمی توانند بطور منظم به بیمارستان ها و مراکز بهداشتی برای اطلاع از وضعیت جنین خود مراجعه کنند استفاده از این کمربند که میتواند بر برخی موارد نظارت کند بسیار مهم است.

اندازه گیری قلب جنین و مادر از مهم ترین کارها در اواخر دوره بارداری محسوب میشوند و افزایش ضربان قلب جنین میتواند یکی از نخستین علائم” سندرم دیسترس جنینی”( fetal distress) باشد. در پزشکی زایمان، اصطلاح دیسترس یا اضطراب جنینی اشاره به حضور علائم در یک زن باردار دارد که بیانگر مشکلاتی برای جنین است.

در حال حاضر، دریافت این علائم حیاتی احتیاج به مراجعه مادران باردار به پزشک و ویزیت منظم در مطب و استفاده از مانیتور الکترونیکی جنین دارد. ولی کمربند” آی ان وی یو” به بیماران و پزشکان این قابلیت را می دهد تا به آسانی و دقت این داده ها را از راه دور کنترل کنند.

کمربند آی ان وی یو,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی

این دستگاه فقط با دستور و نسخه پزشک قابل خریداری خواهد بود و برای استفاده در سه ماهه سوم بارداری در نظر گرفته شده است. با این شیوه ارائه دهنده خدمات درمانی، جلسات مانیتورینگ از راه دور را ترتیب می دهد که در آن بیمار برای جمع آوری داده های ضربان قلب از نوار حسگر” آی ان وی یو” استفاده می کند. اندازه گیری ها از روش یک برنامه هوشمند قابل دسترسی هستند و اطلاعات بیمار برای پزشک آن فرد هم قابل دسترس خواهد بود.

دکتر” جوشوا کوپل”( Joshua Copel) رئیس هیئت مشاوره پزشکی نووگروپ و استاد زنان و زایمان در دانشکده پزشکی دانشگاه ییل در بیانیه ای گفت:ارائه راه های جدید و راحت تر به زنان باردار برای ارتباط با پزشکان بسیار مهم است و مهم تر از همه در جریان بیماری همه گیر کووید- ۱۹ هرچقدر مادران باردار کم تر بیرون بیایند بهتر است.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفممنبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.