مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: مناطق محروم به طور کل از مالیات معاف هستند + جزئیات

4

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

مناطق محروم به طور کل از مالیات معاف هستنداو در این مراسم ضمن تبریک روز دانشجو به مطالبه گری‌های دانشجویان حاضر در سالن و توضیحاتی درباره تاریخ مبارزات دانشجویی در طول تاریخ و همچنین بحث‌هایی پیرامون تحریم‌های یکجانبه آمریکا و مقاومت ملت شریف ایران در طول ۸ سال دفاع مقدس، بر تلاش مردم در یافتن جایگاه دوباره اقتصادی در جهان تاکید کرد و گفت: این امر مستلزم یک پوشش مناسب و عزم و اراده کافی است.

دژپسند درباره اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: مگر می‌شود دور کشور حصار کشید و بعد گفت که ما از پس تمام دنیا بر می‌آییم. اگر توانستیم وابستگی اقتصادی را به درآمد‌های نفتی کاهش داده، در تولیدات به خودکفایی رسیده و دنیا را نیازمند خود کنیم؛ در آن صورت می‌توانیم بگوییم کار مهمی کرده ایم . اقتصاد ایران، اقتصادی نیست که با یک تلنگر بلرزد.

وزیر اقتصاد افزود: دستور رهبری درباره اقتصاد مقاومتی در فرصتی کوتاه جریان ساز شد و در همین فرصت دستورالعمل اجرایی آن از سوی دولت تدوین شد.

او در خصوص درآمد مالیاتی بیان کرد: به واسطه عملکرد خوبی که در یک سال اخیر داشتیم، دولت درآمد مالیاتی را افزایش داد. در حال حاضر فرار مالیاتی از ۲۸ هزار تا ۴۰ هزار میلیارد تومان تخمین زده شده است که البته با مالیات معوق ادغام شده است.

گسترش دامنه معافیت مالیاتی در شرکت‌های دانش بنیان

دژپسند گفت: مالیات تنها موضوعی است که وضع و اجرای آن بر عهده مجلس است. مناطق محروم به طور کل از مالیات معاف هستند. مالیات یک مبحث مفصل است و حذف و اضافه آن به این سهولتی که تصور می‌شود، نیست. اگر ما می‌خواهیم به آنچه رهبر گفته اند برسیم باید رویکرد جامعه را تغییر دهیم که یکی از راه‌های آن گسترش دامنه معافیت شرکت‌های دانش بنیان است.

وزیر اقتصاد ادامه داد: قانون معافیت مستقیم در حال بازنگری است دستگاه های ذی‌ربط در حال بررسی موضوع هستند تا به مرحله اجرا برسد و این امر پس از تصویب مجلس انجام می شود. اگر در این زمینه دقت لازم انجام نشود، ممکن است به رکود دامن بزنیم. در حال حاضر قانون مالیات بر ارزش افزوده در دست بررسی است؛ مناطق آزاد از مواردی است که در این مورد هم منتظر تصمیم مجلس هستیم.

او درباره اینکه چرا گمرک در مناطق آزاد نیست، بیان کرد: چنین چیزی صحت ندارد اما به دلیل گستردگی مناطق آزاد، باید گمرک تقویت شود.


بیشتر بخوانید: وجود ظرفیت بالای نوآورانه در مناطق آزاد/ تحصیل ۷ هزار دانشجو در جزیره کیش


وزیر اقتصاد در پاسخ به این سوال که چرا اتاق بازرگانی کارتهای یک‌ساله دارد، گفت: این کارتها به دلیل انتقادهای بسیار در حال جمع آوری است و این امر تحت نظارت و پیگیری است. بخش خصوصی باید جایگاه مناسبی داشته باشد، ما به دنبال حذف و تضعیف اتاق بازرگانی نیستیم. بخش خصوصی باید پیشتاز باشد. به کمک ارز صادرات غیر نفتی توانستیم جنگ اقتصادی را مهار کنیم و این مدیون بخش خصوصی و بنگاه های خصوصی شده دولتی است.

دژپسند درباره وام جمهوری اسلامی از روسیه و همچنین درباره ذخیره ارز کشور بیان کرد: درباره درآمد اصلاح نرخ بنزین حتی یک ریال هم به خزانه دولت و برای مصرف بودجه عمومی واریز نمی شود.

او بیان کرد: ما در هفت ماه گذشته ۲۹ درصد، نسبت به هفت ماه ماقبل آن رشد داشته ایم. ما باید به سرمایه گذاری بیشتری بیاندیشیم پس به دریافت وام نیاز داریم.

ارائه طرح رفاه مسکن برای کاهش هزینه‌های مستاجران

دژپسند ضمن رد این نکته که تغییر نرخ بنزین برای تامین کسر بودجه است، تصریح کرد: من یک اقتصاددان هستم و باید مطابق بر آمار و ارقام گزارش دهم نه با شعار. وزارت اقتصاد خارج از گود نیست و تلاشش را در زمینه‌های مختلف اقتصادی انجام می‌دهد. وزارت اقتصاد برای کاهش هزینه‌های مستاجران طرح رفاه مسکن ارائه داده است.

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه تغییر نرخ بنزین تصمیم سه قواست، بیان کرد: دولت شرایط اقتصادی مردم را درک می‌کند، اما نباید تاثیر تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه کشورمان را فراموش کنیم. نرخ تورم در سال گذشته با الان متفاوت است و این حاصل مدیریت درست دولت است. در شرایطی که همه به ابرتورم فکر می‌کردند؛ دولت تلاش کرد که چنین اتفاقی نیفتد.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.