مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: معجزه لیزر؛ سراب یا واقعیت؟ + جزئیات

1

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

معجزه لیزر؛ سراب یا واقعیت؟


لیزر جوان‌سازی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

لیزر جوان‌سازی تا چه حد موثر است؟

برای استفاده از این لیزر چند مساله باید مورد توجه قرار گیرد. برای انتخاب لیزر باید براساس رنگ پوست و طول موج لیزر برای این‌كه عارضه‌ای نداشته باشد، اقدام شود. انتخاب انرژی مناسب باید براساس رنگ پوست باشد. برای رنگ پوست تیره انرژی باید پایین باشد و اگر لیزر برای همه افراد با یك انرژی استفاده شود، پوست تیره دچار سوختگی سطحی می‌شود.

در لیزر جوان‌سازی، تصور بر این است كه صددرصد در رفع افتادگی پوست موثر است. در حالی كه این تاثیرات صددرصد نیست. بعلاوه بعد از لیزر نیاز به درمان‌های دیگر وجود دارد تا اثرات آن پایدار بماند.

برای انجام تاتوی وسیع و عمیق چه نظری دارید؟

اولا از نظر پزشكی تاتو توصیه نمی‌شود؛ مگر در موارد خاص. مثلا در اثر بیماری لب سفید یا وقتی ابروی فرد شكسته می‌شود یا فرد جراحی كاشت مو انجام داده و خوب دوخته نشده و زخمش پهن شده که در این مورد جای زخم را تاتوی رنگ مو یا رنگ پوست می‌كنیم. ضمن این‌كه اگر مسائل بهداشتی رعایت نشود، مسائل عفونی به وقوع می‌پیوندد. حتی در چند بیمار دیدم كه در محل تاتو، زگیل ایجاد شده كه نمی‌شود آن را اثبات كرد.

 پیش از استفاده از لیزر باید به چه نكاتی توجه كرد؟

انجام لیزر خیلی راحت است اما مهم این است كه برای فرد عارضه ایجاد نكند. لیزر را فقط به پزشك متخصص پوست واگذار كرده و از انجام آن توسط افراد غیرپزشك خودداری كنید.

هرچند كه در گذشته این دستگاه‌ها به افراد غیرپزشك فروخته می‌شد اما در حال حاضر فقط به متخصص پوست و جراح پلاستیك فروخته می‌شود. برای كاهش هزینه، كار خود را به دست افراد غیرمتخصص نسپارید.

jamejamda​ily.‎​ir
sarpoosh

با این خبر موافقمبا این خبر مخالفممنبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.