مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: مدیریت صحیح و حمایت دولت، راهکار عبور از مشکلات اقتصاد سلامت + جزئیات

7

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

مدیریت صحیح و حمایت دولت، راهکار عبور از مشکلات اقتصاد سلامت


به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا ظفرقندی در مراسم افتتاحیه سی و پنجمین کنگره انجمن رادیولوژی ایران با بیان اینکه انجمن رادیولوژی به عنوان یکی از منسجم ترین و بهترین انجمن هایی است که به وظایف خود عمل می کند، گفت: کنگره رادیولوژی یکی از کنگره های شاخص و آبرومند کشور است.

وی با اشاره به اینکه این الگوها باید به همه رشته‌ها و انجمن‌ها انتقال یابد،اظهارکرد: رشته رادیولوژی جهش‌وار در حرکت است و در فاصله کوتاهی از زمان شاهد پیشرفت‌های بسیاری در این عرصه هستیم.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ادامه داد: در گذشته رادیولوژی، رشته‌ای صرفاً تشخیصی بود ولی امروزه علاوه بر عرصه تشخیص، به انواع روش‌های درمانی نظیر بیماری‌های عروقی،  سرطان‌ها و … ورود کرده و موفق است.

وی با اشاره به مشکلات حوزه اقتصاد سلامت و تعرفه‌ها گفت: امیدواریم که این مشکلات از حرکت رو به رشد این رشته جلوگیری نکند و رشته رادیولوژی را با محدودیت مواجه نسازد.

ظفرقندی به نگرانی برای مشکلات عرصه اقتصاد سلامت و تجهیزات پزشکی رادیولوژی اشاره و اظهارکرد: امیدواریم با مدیریت صحیح و واقعی شدن تعرفه‌ها و حمایت دولت از این مشکلات عبورکنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه در هیج جنگی، مقوله‌های پزشکی، دارویی و درمانی شامل تحریم نمی‌شود، تصریح کرد: امروزه تحریم‌های غیرانسانی و یکجانبه آمریکا به کشور تحمیل شده است و علیرغم اینکه به ظاهر در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی تحریم نیستیم ولی به دلیل مشکلات مبادلات ارزی و تبادل مالی در این عرصه  هم تحریم اعمال می شود و دچار مشکلات بسیاری هستیم که ممکن است در آینده خدمات پزشکی را دچار آسیب کند که البته امیدواریم با همت جامعه پزشکی بتوانیم از این مرحله سخت عبور کنیم.

رئیس سازمان نظام پزشکی با تاکید به اینکه جامعه پزشکی در همه عرصه‌ها از دوران جنگ تحمیلی تا سیل‌های اخیر در کنار مردم بوده و با وظایف خود آشناست، گفت: حوزه‌های تجهیزات پزشکی و دارو نیازمند حمایت است و باید تلاش شود تا شاهد کاهش کیفیت خدمات درمانی نباشیم.

بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، وی در ادامه با توجه به برنامه و مراسم تجلیل از زحمات دکتر فاضل اظهارکرد: همیشه در هر کشور و در عرصه های مختلف چهره هایی به عنوان نماد و الگو در جامعه مطرح و معرفی می‌شوند و در کشور ما هم در ادوار مختلف در عرصه های سیاسی افرادی نظیر امیرکبیر و دکتر مصدق و در عرصه حفظ کیان کشور از آرش تا دکتر چمران و در عرصه پزشکی هم افرادی همانند ابوعلی سینا و دکتر قریب بوده اند و امروز دکتر فاضل به عنوان نماد این جامعه فرهیخته محسوب می‌شود.

انتهای پیام منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.