مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: فعالیت اصناف با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز است + جزئیات

2

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

فعالیت اصناف با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز است


مرادعلی تاتار روز یکشنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا در محل فرمانداری افزود: باتوجه به شیوع بیماری کرونا و سرعت انتشار بالای این بیماری ویروسی و افزایش بی رویه شمار مبتلایان در روزهای اخیر، رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی بسیار ضروری است.

وی اظهار داشت: محدودیت های ۱۷ گانه جدید ستاد ملی کرونا به ادارات ابلاغ شده و همه مردم و دستگاه های دولتی و غیردولتی ملزم به رعایت آن هستند.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: سلامت مردم اولویت ما است از این رو تیم گشت مشترک ادارات باید به صورت روزانه از اصناف و همچنین ادارات برای رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت مستمر داشته باشند و موارد تخلف را گزارش دهند.

تاتار گفت: استفاده از ماسک در تمامی ادارات اصناف و اماکن عمومی ضروری است و مردم باید برای کاهش این بیماری حتما از ماسک استفاده و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین هم در این جلسه گفت: ویروس کرونا نه از بین رفته و نه ضعیف شده است و همچنان این بیماری به قوت گذشته در حال انتشار است و همچنان قربانی می گیرد.

دکتر رضا منصوری افزود: با وجود گذشت چند ماه از شیوع کرونا متاسفانه آمار مبتلایان در حال افزایش است و بسیاری از استان های کشور در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارند.

وی اظهار داشت: عطسه، سرفه، صحبت کردن و ترشحات تنفسی مهم ترین عوامل انتقال بیماری هستند از این رو باید با استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی با بیماری مقابله کنیم.

وی گفت: هدف ما حمایت از کسب و کارهای مردم است ولی فعالیت هر صنف منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی است.

ممانعت از برگزاری آیین های عزا و عروسی، جلوگیری از تبلیغ مراسم خاکسپاری در فضای مجازی، اطلاع رسانی مستمر سیار در محلات شهر و روستا در خصوص بیماری از مهم ترین موارد مطرح شده در این جلسه بود.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که امتداد این مرزها ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان فعال است.

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد تا روز ۲۱ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۳۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۷۳۹ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۵۵ هزار و ۱۱۷ نفر رسید.

دکتر لاری افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲ هزار و ۶۳۵ نفر رسید.

او گفت: استان‌های خوزستان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، هرمزگان و خراسان شمالی در وضعیت قرمز قرار دارند و استان‌های تهران، البرز، لرستان، خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویر احمد، زنجان، اصفهان، مازندران، گلستان و ایلام هم در وضعیت هشدار قرار دارند. 

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.