مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: سکس تراپی بهترین درمان برای مشکلات جنسی زناشویی + جزئیات

7

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

سکس تراپی بهترین درمان برای مشکلات جنسی زناشویی


انواع مشکلات جنسی در رابطه

مشکلات جنسی مثل زودانزالی، عدم ارضای جنسی هر دو طرف، اختلال نعوظ، تفاوت در میزان میل جنسی و احساس بی­میلی از سوی یک یا هردو نفر در روابط جنسی امری شایع است.

رابطه­ی جنسی ترکیبی از مسائل ذهنی، جسمی، ارتباطی، اضطراب و محیطی است پس باعث تعجب است که اغلب انقدر خوب پیش می­رود. برای برقراری رابطه جنسی با کیفیت، باید تعادل بین موارد روانی، بدنی و محیطی زن و شوهر برقرار باشد. و نقش عوامل روانی تاثیر گذار در رابطه جنسی را دست کم نگیرید.

سایت پزشک خوب به عنوان مرجع در زمینه های پزشکی، روانشناسی، و سکس تراپی به معرفی راهکارهایی برای کاهش مشکلات جنسی در این مطلب پرداخته است:

در ادامه به برخی از عوامل شایع در بروز اختلالات جنسی اشاره می­کنیم:

اضطراب و استرس

درحالی­که رابطه­ی جنسی برای بعضی از افراد راهی برای رهایی از اضطراب محسوب می­شود و درصورت مضطرب بودن بر برقراری رابطه جنسی اصرار می­ورزند، رابطه­ی جنسی و اضطراب برای اکثر ما ترکیب خوبی نیست: بطور مثال وقتی بیست­وچهار ساعته نگران گزارش پایان سال خود هستید یا در رابطه­ی عاطفی به مشکل برخورده­اید، برقراری رابطه برایتان سخت است.

 مشکل واقعی زمانی­ رخ می­دهد که هر دو طرف رابطه دچار اضطراب باشند و یک نفر خواهان رابطه­ی جنسی باشد و دیگری خیر.

اضطراب عملکردی (نگرانی راجع به عملکرد خوب حین رابطه جنسی)

اضطراب عملکردی و اضطراب اغلب همراه یک­دیگر هستند. وقتی فرد بابت شغل خود اضطراب دارد، دچار اختلال نعوظ می­شود. اگر در نوشیدن مشروب زیاده­روی کنید هم ارضای جنسی غیرممکن می­شود که مسئله­ی بزرگی نیست اما خاطره­ی یک شب بد باعث می­شود فرد بابت عملکرد بد خود در رابطه تحت فشار قرار گیرد.

زودانزالی و اختلال نعوظ در مردان یا عدم ارضای جنسی در هر دو طرف باعث می­شود بابت رابطه­ی بعدی دچار اضطراب شوید. در این­حالت، بیرون آمدن از سیر نزولی رابطه دشوار می­شود. البته ممکن است فرد به­دلیل عدم وجود رابطه­ی جنسی با شریک خود دچار اضطراب عملکردی شود.

شروع مجدد رابطه بعد از یک دوره وقفه باعث می­شود انتظار طرفین بالا رود و این امر منجر به اضطراب و استرس شدید خواهد شد. درمان این موارد با کمک سکس تراپی میسر است.

تفاوت در میل جنسی

اوایل شروع یک رابطه­ی جدی، تولید هورمون اکسی­توسین در بدن هردو نفر بالا می­رود به­طوری که افراد بیشتر از میزان طبیعی شهوت خود با یک­دیگر رابطه­ی جنسی برقرار می­کنند اما به مرور زمان، به­طور طبیعی از میزان تولید اکسی­توسین کاسته می­شود (به­اصطلاح، بدن فرمان می­دهد که باید از عشقبازی دست بکشید و سر کار بروید تا خانواده تان را حفظ کنید) و به تبع، برقراری رابطه هم کاهش می­یابد.

 در این شرایط ممکن است زوج­ها از خود بپرسند چه اتفاقی افتاده و نگران دلیل بروز این اتفاق و وضعیت رابطه­ی خود شوند (که طبیعی است و جای نگرانی ندارد).

به­محض این­که میزان شهوت طرفین به­حالت پایه برگردد، سروکله­ی مشکلات پیدا می­شود.

حالا دعوا سر این­که هر یک به چه میزان رابطه نیاز دارند، به نظر هر یک چه میزان رابطه­ی جنسی طبیعی است، مشکل از کی است و غیره… شروع می­شود.

مصرف دارو/ مواد/ الکل

مصرف برخی مواد و داروها می تواند تاثیر زیادی بر کیفیت رابطه جنسی شما داشته باشد.

داروی لکساپرو باعث دیرانزالی و کاهش شهوت می­شود. پاکسیل و برخی از مواد مخدر، میل جنسی را به صفر می­رسانند.

کوکائین باعث بروز اختلال در نعوظ می­شود و الکل ترشحات زنان را کاهش می­دهد.

تفاوت ارضای جنسی در مرد و زن

آقایان معمولا از سکس به­عنوان راهی برای برقراری رابطه­ی عاطفی دوباره با شریک خود استفاده می­کنند درحالی­که زن­ها برای داشتن میل جنسی باید با طرف مقابل احساس نزدیکی کنند. پس مشکل پیش می­آید.

مرد برای برقراری رابطه­ی جنسی اصرار می­ورزد تا دوباره به شریک خود نزدیک شود، زن تمایل دارد ابتدا حال وهوای رابطه را تغییر دهد. نیاز و وظیفه­ی هریک متفاوت است.

محیط فیزیکی نیز باعث می­شود مرد و زن هنگام ارضای جنسی بیشتر به تفاوت­های خود پی ببرند. مثلا وقتی بچه­ها مدام دست و پای شما را بسته­اند یا قرار است تعطیلات را در خانه­ی والدین خود بگذرانید، برقراری رابطه و رسیدن به اوج رضایت جنسی غیرممکن می­شود. نیاز هر فرد برای داشتن حس امنیت و آرامش متفاوت است.

پزشک خوب

راهکارهای رفع مشکلات جنسی

  1. داروهایتان را بررسی کنید: با پزشک درمورد داروهایی که مصرف می­کنید و جایگزین احتمالی آن مشورت کنید. از او بپرسید آیا ممکن است دچار بیماری زمینه­ای خاصی باشید یا خیر.
  2. تعامل : با یکدیگر درمورد نیاز و توقعات خود حرف بزنید. سعی کنید انتظارات و مشکلات رابطه را برطرف کنید.
  3. عادی­سازی رابطه جنسی دوباره: اگر مدت زیادی از آخرین رابطه­ی جنسی می­گذرد، آهسته پیش روید و فقط خودتان را به تماس فیزیکی (مثل بغل کردن، هم­آغوشی روی مبل، حمام کردن به همراه هم) بدون هیچ­گونه فشار برای برقراری رابطه­ی جنسی عادت دهید. بدین­ترتیب نه­تنها حال­وهوای رابطه عوض می­شود، بلکه فشار و اضطراب عملکردی هم برداشته می­شود.
  4. می­توانید تمارینی را امتحان کنید که تمرکز آن روی درگیر کردن حواس است: این تمارین توسط مسترز و جانسون(نظریه پردازان مطرح مشکلات جنسی) و به­عنوان راهی برای حل انواع مشکلات جنسی ایجاد شد که مثل راه­اندازی مجدد کامپیوتر کار می­کند.

چنین تمارینی به از بین بردن اضطراب عملکرد، ارائه­ی روش برای شناخت تمایلات و عدم تمایلات و روش­های رفتاری برای لذت بیشتر طرفین کمک می­کند.

  1. کمک حرفه­ای بگیرید: اگر تلاش­های خودتان راه به­جایی نمی­برد، زمان آن رسیده که کار را به کاردان بسپرید یعنی یک فرد خبره. البته که صحبت درباره­ی زندگی جنسی با فرد غریبه عجیب و استرس­زا است اما او در این کار تخصص دارد و این فرد می­تواند شرایط شما را عادی کند و نکاتی مختصر و مفید درمورد رها شدن از سیر نزولی ارائه دهد. از آنجایی که ریشه اصلی مشکلات جنسی و زناشویی روانی است و یا ناشی از وجود مشکلات برقراری ارتباط در رابطه زوجی است، پس بهترین متخصصان برای درمان مشکلات جنسی، متخصصان روانشناس و سکس تراپیست هستند.

مشکلات جنسی به­سادگی می­تواند منبع دلسردی و نزاع باشد. هنوز وقت رفع مشکل نرسیده؟

جالب است بدانید پزشک خوب پلتفرم رزرو آنلاین نوبت از متخصصان روانشناسی و پزشکی است. در این صفحه شما می توانید به تعداد زیادی از بهترین متخصصان سکس تراپیست و همچنین به طیف وسیعی از زوج درمانگران  بصورت رایگان دسترسی داشته باشید و بتوانید مطابق با نوع مشکل و شرایط خود، مناسبت ترین متخصص را در نزدیکی محل سکونت خود در سراسر کشور انتخاب کنید و نوبت خود را بصورت آنلاین رزرو کنید.منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.