مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: سرگیجه، نابویایی و اختلالات خلقی از علائم کرونا است؟ + جزئیات

1

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

سرگیجه، نابویایی و اختلالات خلقی از علائم کرونا است؟


ویروس کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
نائب رییس انجمن راینولوژی ایران خاطرنشان کرد: به غیر نابویایی که اینک یکی از علائم مهم تشخیص ابتلا به کروناست باید به علائم دیگری مثل سردرد، سرگیجه، اختلالات خلقی، اختلال خواب و اختلالات بینایی نیز در اشخاص مشکوک به کرونا توجه کرد.

ابراهیم رزم پا روز چهارشنبه در گفتگو با ایرنا افزود:بررسی های اشخاص مشکوک به کرونا (corona) در مرکزهای درمانی و مقالات تائید شده در مجامع علمی اکنون تائید کرده است که نابویایی یکی از علائم قابل توجه در اشخاص مبتلا به ویروس کروناست و حتی در مواردی در بین اشخاص بی علامت، تنها علامت تشخیص ابتلا به این ویروس میتواند نابویایی باشد و امکان دارد حتی تست کرونا در این اشخاص منفی شود ولی اشخاص ناقل ویروس کرونا باشند.

او افزود: طبق این یافته های علمی اکنون نابویایی یکی از علائم اصلی در تشخیص کروناست وافرادی که پس از اپیدمي و پاندمی کرونا دچار نابویای میشوند حتماً باید در قرنطینه (Quarantine) قرار بگیرند و از دیگران جدا شوند برای این که احتمال ابتلا و ناقل بودن آن ها بصورت مریض بدون علامت زیاد است.

این متخصص گوش و حلق و بینی افزود: علاوه بر نابویایی اخیرا در بعضی از اشخاص مبتلا به ویروس کرونا علائم دیگری نیز مشاهده شده است که باید به آن ها توجه کرد و در بررسی های علمی به ارتباط این علائم با ابتلا به ویروس کرونا باید توجه شود.

او اظهار‌کرد: من جمله این علائم میتوان به سردرد، سرگیجه، رفتارهای ضد اجتماعی و عصبی، بیقراری ، اختلال خواب، اختلال های بینایی و شنوایی اشاره نمود که در بعضی از اشخاص مبتلا به ویروس کرونا دیده شده است.

رزم پا ادامه داد: هنوز در مقالات علمی تائید شده به این علائم و ارتباط آن ها با ویروس کرونا بصورت مستقیم اشاره نشده است ولی متخصصان علوم اعصاب، روانپزشکان و متخصصان ژنتیک و بیماری های واگیر باید این علائم را نیز در بین اشخاص مبتلا به کرونا یا مشکوک به ابتلا به این ویروس مورد توجه قرار دهند و در مورد آن تحقیق کنند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطر نشان کرد: طبق مطالعات میدانی و معاینات اشخاص مشکوک به ویروس کرونا علاوه بر تب، سرفه، بدن درد و علایم گوارشی اخیرا علائم آسیب مغزی و رفتاری نیز مشاهده شده است و شاید بررسی دقیق تر وعالمانه متخصصان بتواند چشم‌انداز دقیق تری در مورد بیماری کووید ۱۹ و روش های تشخیصی آن ارائه کند.

او اظهار کرد: اثبات ارتباط نابویایی و ویروس کرونا در بعضی کشورها کمک کرد که در بعضی مجامع علمی از تست بویایی بعنوان یکی از روش های تشخیص کرونا استفاده و بررسی علائم دیگر مرتبط با کرونا میتواند در تشخیص سریعتر و درمان این بیماری کمک کننده باشد.

عضو هیأت مدیره جامعه جراحان گوش و حلق و بینی افزود: در خصوص نابویایی اکنون ثابت شده است که در اکثر موارد این اختلال بدون اقدام درمانی و بصورت خود به خود پس از مدتی برمیگردد ولی در موارد معدودی لازم است با مداخلات پزشکی من جمله استفاده از بعضی اسپری های موضوعی کورتنی با تشخیص پزشک در این زمینه اقدام کرد ضمن این که استفاده از مولتی ویتامین حاوی ویتامین دی و زینک به بهبود نابویای کمک می کند.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفممنبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.