مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: سرانجام بدهی 2 هزار میلیارد تومانی بنیاد شهید به دانشگاه‌ها چه شد؟ + جزئیات

10

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

سرانجام بدهی 2 هزار میلیارد تومانی بنیاد شهید به دانشگاه‌ها چه شد؟


علی آهومنش رئیس شورای مرکزی اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره واگذاری ساختمان‌های بنیاد شهید بابت بدهی‌های خود به دانشگاه‌های کشور اظهار کرد: بنیاد شهید یک جلسه در خصوص بررسی‌بدهی‌های خود به تمام دانشگاه‌های کشور از جمله آزاد، دولتی، غیر انتفاعی، پیام نور در کمیسیون آموزش مجلس شورای عالی انقلاب اسلامی برگزار کرد.

او درباره کل بدهی‌های بنیاد شهید به دانشگاه گفت: در آن جلسه بدهی‌های بنیاد شهید به تمام دانشگاه‌های کشور مبلغ  ۲ هزار میلیارد تومان عنوان شد و مسئولین بنیاد شهید نیز اعلام کردند با بودجه‌ای که دولت برای این بنیاد در نظر گرفته بود ما فقط توان پرداخت حقوق و دارو‌های خانواده‌های شهدا و جانبازان را داشتیم.

دارو و حقوق ماهیانه خانواده‌های شهدا و جانبازان اولویت اول بنیاد شهید

رئیس کل دانشگاه‌های غیر انتفاعی با بیان اینکه دولت ۱۰۰ میلیارد تومان برای شهریه‌ دانشجویان خانواده‎های شهدا و جانبازان دانشگاه‌ها به حساب بنیاد شهید واریز کرده است، افزود: بنیاد شهید ردیف این پول را تغییر داده و این پول را صرف دارو‌ها و حقوق ماهیانه خانواده‌های شهدا و جانبازان کرده است.

آهومنش اظهار کرد: قرار بر این بود که بنیاد شهید بدهی‌ها را تبادل کرده و  از اموال خود که شامل ساختمان، کارخانه و … است، این بدهی‌ها را پرداخت کند، اما این در حالیست که در پی اجرای این طرح، بنیاد شهید ساختمان‌هایی که دارای مشکلات مالیاتی بوده را معرفی کرده است و دانشگاه آزاد در زمان پیگیری این تبادل به اصل ماجرا پی برد.

او با بیان اینکه با توجه به مسئله دار بودن ساختمان‌های بنیاد شهید تبادلی صورت نگرفت، گفت: طی این جلسه مقرر شد که مجلس و دولت در بودجه سال ۹۹ ردیف‌هایی را برای اوراق قرض ملی جهت بدهی‌های بنیاد شهید چاپ کنند و علاوه بر این؛ نامه‌ای تحت عنوان تسریع در پرداخت بدهی‌ها به رئیس جمهور نوشته شد.

لازم به ذکر است؛   بیشترین بدهی بنیاد شهید با مبلغ ۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان، مربوط به دانشگاه آزاد است و پس از آن دانشگاه دولتی با نزدیک به  ۶۰ میلیارد تومان و دانشگاه غیر انتفاعی با  ۵۵ میلیارد تومان در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.

انتهای پیام /

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.