مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: ساخت پوششی از مس برای نابودی ویروس کرونا + جزئیات

5

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

ساخت پوششی از مس برای نابودی ویروس کرونا


پوششی از مس برای نابودی ویروس کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی
محققان پوششی ساختند که ویروس کرونا را نابود می‌کند.

پژوهشگران انگلیسی جدیدا پوشش های ضد ویروسی برای دستگیره درها توسعه داده اند که ویروس کرونا را در چند ثانیه از بین می برد.

به گزارش فارس به نقل از دیلی میل، پژوهشگران انگلیسی جدیدا پوشش های ضد ویروسی برای دستگیره درها توسعه داده اند که ویروس کرونا (corona) را در چند ثانیه از بین می برد.

فلسیتی دو کوگان از پژوهشگران این پژوهش می گوید: موادی که میتوانند ویروس را در عرض چند ثانیه از بین ببرند، پیش از سال ۲۰۲۱ دردسترس خواهند بود.

او همینطور اظهار‌کرد: امیدوار است که این پوشش طی هفته های آینده دردسترس باشد، ولی به احتمال زیاد عرضه آن چند ماه طول خواهد کشید.

این پژوهشگر از دانشگاه بیرمنگام امروز فاش‌کرد که مهندسین سطحی را ایجاد کرده اند که میتواند ویروس SARS- CoV- 2 را سریعا خنثا کند.

پوششی از مس برای نابودی ویروس کرونا,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی

تحقیقات جدید نشان می دهد که ویروس کرونا میتواند روی پلاستیک و فولاد ۳ روز باقی بماند و باعث انتقال ویروس کرونا شود ولی مس به علت خاصیت ضد باکتریایی خود در طی ۴ ساعت ویروس را از بین می برد و به همین علت در توسعه این پوشش ضد ویروسی از مس بهره گیری شده است.

در آزمایش های صورت گرفته معلوم شد که پوشش بی نظیر آن ها در کم تر از یک دقیقه میتواند سطح را با توان ۹۹.۸ درصد از ویروس پاک سازی کند.

او در کنفرانس مطبوعاتی آنلاین گفت: پاک سازی سطوح در مقابله با ویروس کرونا مهم است و این یکی از راه‌های مبارزه با این بیماری همه گیر است؛ مردم یا سطوح را به صورت دستی تمیز کنند یا از پوشش های این چنینی برای پاکیزگی سطوح استفاده شود.

فلسیتی دو کوگان افزود: ما واقعاً نمی توانیم سطوح را به اندازه کافی سریع تمیز کنیم؛ ضمن این که با این کار امکان دارد سطوح برا مدت زمان بسیار کوتاهی عاری از ویروس باشند درحالیکه در مکانهایی مثل اتوبوس و مترو هر لحظه افراد جدیدی درها و دستگیره ها را لمس می کنند.

سطوح خود تمیز کننده طوری طراحی شده است تا بطور دایم عوامل بیماری زا را از بین ببرد؛ لمس سطوح یکی از راه‌های مهم انتقال ویروس کرونا است.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفممنبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.