مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: دکتر مینو محرز: عینک انتقال دهنده کرونا نیست/ امکان تعطیلی مدارس در پائیز در صورت رعایت نکردن بهداشت + جزئیات

1

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

دکتر مینو محرز: عینک انتقال دهنده کرونا نیست/ امکان تعطیلی مدارس در پائیز در صورت رعایت نکردن بهداشت


دکتر مینو محرز,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
عینک باعث انتقال ویروس کرونا نمیشود.

عضو کمیته کشوری مبارزه با بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با یادآوری این که ویروس کرونا از طریق مخاط بینی ، چشم و دهان منتقل میشود گفت:عینک به علت فاصله ای که با چشم دارد، منتقل کننده ویروس کرونا نیست.

به گزارش ایرنا، مینو محرز در خصوص نگرانی های مردم در استفاده از لنز و عینک گفت: کرونا از طریق لنزی که تمیز شسته شده باشد و سپس درون چشم قرار بگیرد منتقل نمی شود و مشکلی ایجاد نمی کند.

او افزود: در صورتی که دست آلوده به ویروس به چشم زده یا مالیده شود، کرونا (corona) از این طریق منتقل می شود. بنابراین چنانچه دست آلوده باشد و لنز هم درست شسته نشده باشد ویروس ها خواه ویروس کرونا یا هر نوع ویروس دیگری را به بدن منتقل می کند. ولی اگر همه نکات بهداشتی رعایت شود استفاده از لنز مشکل ساز نخواهد بود. موضوعی که انجمن اپتومتریست ایالت متحده آمریکا هم اعلام کرده که شواهدی مبنی بر تأثیر استفاده از لنزهای تماسی بر افزایش خطر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ وجود ندارد.

این فوق تخصص بیماری های عفونی در مورد استفاده از عینک هم متذکر شد: عینک به دلیل فاصله ای که با چشم دارد راه انتقال کرونا از طریق چشم به بدن نیست. همانطور که بارها گفته شد وقتی با دست آلوده، چشم مالیده می شود ویروس وارد چشم می شود اما به علت فاصله عینک با چشم، ابداً راه ویروس انتقال نخواهد بود. ولی بهتر است افرادی که از عینک استفاده می کنند روزانه عینک های خود را با آب و صابون ضد عفونی و خشک کنند.

دکتر مینو محرز,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

امکان تعطیلی مدارس در پائیز در صورت رعایت نکردن بهداشت

عضو کمیته کشوری مبارزه با بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد احتمال تعطیلی مراکز آموزشی و ادارات در فصل پائیز هم گفت: اکنون دانشگاه ها و مدارس و مراکز آموزشی تعطیل هستند و جهت برگزاری امتحان با رعایت و کنترل نکات بهداشتی باز شده اند. ولی اگر تا فصل سرما، هنوز ویروسی در جامعه وجود داشته باشد و دانشگاه ها و مدارس باز شود بیش ترین پخش کنندگان ویروس همین نوجوانان و جوانان خواهند بود زیرا نوع بدون علامت ویروس را می گیرند و ناقل هستند.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفممنبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.