مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: دندان دردتان را بدون نیاز به آنتی بیوتیک تسکین دهید + جزئیات

13

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

دندان دردتان را بدون نیاز به آنتی بیوتیک تسکین دهید


به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، براساس انجمن دندانپزشکی آمریکا در بیشتر موارد آنتی بیوتیک‌ها برای دندان درد‌ها توصیه نمی‌شود. اغلب پزشکان و دندانپزشکان برای جلوگیری از پیشرفت درد و بروز وضعیت جدی تر، برای تسکین دندان درد در بیماران، آنتی بیوتیک تجویز می‌کنند.

با این حال بررسی‌های جدید نشان می‌دهد که بزرگسالانی که دچارد دندان درد هستند بهتر است از آنتی بیوتیک‌ها استفاده نکنند و در صورت لزوم با دستور دندانپزشک از مسکن‌هایی مانند استامینوفن یا ایبوبروفن استفاده کنند.

پیتر لاکهارت، رئیس هیئت علمی انجمن دندانپزشکی آمریکا، گفت: ” آنتی بیوتیک‌ها دارو‌های بسیار مهمی هستند. با این حال استفاده عاقلانه از آن‌ها به منظور اثر بخشی بهتر ضروری است.”


بیشتر بخوانید: میکروب‌های روده، نیازمند توجه شما هستند


مطالعات نشان می‌دهد که آنتی بیوتیک‌ها برای توقف یا رشد عفونت‌های باکتریایی طراحی شده اند و لزوما به بیماران دندان درد کمکی نمی‌کنند. علاوه بر این آنتی بیو تیک‌ها می‌توانند عواض جانبی جدی ایجاد کرده و استفاده بیش از حد آنان منجر به مقاومت باکتریایی در برابر آنتی بیوتیک‌ها می‌شود.

دکتر لاکهارت گفت: “هنگامی که درمان فوری توسط دندانپزشک در دسترس نباشد و بیمار علائمی مانند تب، تورم غدد لنفاوی یا خستگی شدید داشته باشد، ممکن است نیاز به تجویز آنتی بیوتیک‌ها باشد. اما در بیشتر موارد وقتی بزرگسالان دچار درد دندان شده و به دندانپزشکی دسترسی دارند، صدمات مصرف آنتی بیوتیک‌ها از مزیت‌های آنان بیشتر است. “

انتهای پیام/

مصرف آنتی بیوتیک برای دندان درد چه زمانی ضروری است؟

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.