مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: خرید رای و پنهان کردن دوپینگ از جرایم تاماش آیان + جزئیات

2

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

خرید رای و پنهان کردن دوپینگ از جرایم تاماش آیان


براساس اعلام سایت اینساید دگیمز ریچارد مک لارن مسوول پرونده جرایم و فساد تاماش آیان امروز یافته‌های جدید خود را درخصوص این پرونده اعلام کرد. وی از مفقود شدن بیش ار ۱۰ میلیون دلار و مخفی کردن دوپینگ وزنه‌برداران و نیز خرید و فروش گسترده رای پرده برداشت.

مک لارن در انتقاد از تاماش آیان او را رییسی مستبد خطاب کرد که به مدت ۴۴ سال به عنوان دبیرکل و رییس فدراسیون فعالیت می‌کرد. وی عنوان کرد که با بیش از ۵۰ شاهد که مدرکی در خصوص این پرونده دارند درباره این جرایم صحبت کرده است.

همچنین خرید رای به صورت نقدی انجام گرفته و علاوه بر آن جریمه‌های دوپینگ منابع اصلی این پول‌ها بود که به حساب شخصی آیان واریز می‌شد. در کنار آن از حساب فدراسیون مبلغ زیادی برداشته شد و این پول‌ها از رقابت‌های بزرگ و کنگره‌های فدراسیون جهانی بدست می‌آمد.

علاوه بر آن تست دوپینگ بیش از ۶۰۰ وزنه‌بردار در یک دهه قبل مثبت شده بود و آیان با دخالت در کار کمیسیون آنتی دوپینگ فدراسیون بین‌المللی  فرهنگ دوپینگ را در وزنه برداری ایجاد کرد. او ۴۰ مورد از دوپینگ مدال آوران طلا و نقره را پنهان کرد که این اطلاعات به وادا فرستاده شد.

وادا یکبار این فرصت را داشت تا این مدارک را بررسی و گزارش آن را به صورت کامل اعلام کند بنابراین آژانس اقدامات مناسب بعدی را انجام می‌دهد. از آنجایی که این موضوع در حال پیگیری است وادا بیشتر از این نمی‌تواند در خصوص این پرونده اظهار نظر کند.

تاماش آیان، رییس فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری مدتی پیش از سوی یک شبکه آلمانی به فساد مالی و دوپینگ سیستماتیک متهم شد و اکنون هم در تعلیق به سر می‌برد تا تکلیف اتهامات علیه او مشخص شود.

تاماش آیان ۸۰ ساله از سال ۲۰۰۰ تاکنون به مدت تقریبا ۱۹ سال این پست را تحت سیطره خود قرار داده است. البته او از سال ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۶ به عنوان نایب رئیس و از سال ۱۹۷۶ تا ۲۰۰۰ نیز دبیر کل فدراسیون بین‌المللی بود و بیش از ۴۴ سال در این فدراسیون حضور دارد.

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.