مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: ثبت رکورد جدید مبتلایان و قربانیان روزانه کرونا در برزیل + جزئیات

2

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

ثبت رکورد جدید مبتلایان و قربانیان روزانه کرونا در برزیل


به گزارش ایسنا، برزیل، بزرگترین کشور و اقتصاد آمریکای لاتین حدود ۶۹ هزار مورد ابتلا و ۱۵۹۵ قربانی جدید کرونا را ثبت کرده است که هر دو بیشترین شمار از ابتدای این همه‌گیری در برزیل محسوب می‌شوند.

با ثبت موارد جدید در حال حاضر مجموع مبتلایان کرونا در برزیل دو میلیون و ۶۱۳ هزار و ۷۸۹ نفر و مجموع قربانیان ناشی از این بیماری نیز ۹۱ هزار و ۳۷۷ نفر اعلام شده است.

این در حالیست که مقامات محلی در برزیل اعلام کرده‌اند برخی مشکلات فنی اعلام آمارهای کرونا را در این کشور با مشکل مواجه کرده است.

نحوه واکنش این کشور به بحران همه‌گیری کرونا اعم از نداشتن دستورالعمل‌های ملی، تغییر چندباره وزیر بهداشت و مقامات عالی رتبه ای که این بیماری را جدی نگرفته اند، از سوی کارشناسان بهداشتی مورد انتقاد قرار گرفته است.

برزیل، کشوری ۲۱۰ میلیون نفری طی دو ماه گذشته در حدود ۷۰۰۰ مورد ابتلا به کرونا در هفته گزارش داده است. این بیماری طی دو ماه گذشته از مراکز مهم شهری داخل کشور به مناطق فقیرنشین برزیل منتقل شده است. براساس برآوردهای دانشگاه PUC در ریو دوژانیرو، برزیل یک میلیون مورد ابتلا به کرونا را در کمتر از یک ماه اضافه کرده است و با سرعت کنونی شیوع به سه میلیون مبتلا در نیمه اول ماه اوت خواهد رسید.

بنا بر گزارش بلومبرگ، مقامات بهداشتی برزیل اعلام کرده‌اند که ورود زمستان به نیمکره جنوبی بر پیشرفت شیوع بیماری کووید-۱۹ در کشورهای آمریکای لاتین تأثیر می‌گذارد و همچنین به پیشرفت تست‌گیری به منظور شمارش بیشتر موارد ابتلا اشاره کردند.

انتهای پیاممنبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.