مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: توضیح آموزش و پرورش درباره حضور معلمان در زمان تعطیلی مدارس + جزئیات

1

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

توضیح آموزش و پرورش درباره حضور معلمان در زمان تعطیلی مدارس


در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

تعطیلی مدارسعبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره صدور بخشنامه‌ای مبنی بر حضور معلمان و مدیران در مدارس حین تعطیلی به دلیل کنترل شیوع کرونا بیان کرد: آنچه مورد توجه قرار گرفته است حضور یکی از دست اندرکاران مدرسه اعم از کادر اداری یا مدیر برای انجام کار‌های مدرسه حین ایام تعطیلی مدارس است.

او ادامه داد: به هیچ‌وجه الزامی مبنی بر حضور تمام وقت در مدرسه نداریم و صرفا برای انجام کار‌های هماهنگی و پیش بردن برخی کار‌هایی که نیاز به حضور در مدرسه دارد، برای ساعاتی مدارس باز هستند تا نقش تسهیل گری آن برقرار باشد.

فولادوند با اشاره به اینکه هر کدام از کادر مدرسه براساس توافق خود می‌توانند در مدرسه حاضر شوند، گفت: با توجه به حجم تعطیلات باز بودن مدارس را صرفا برای انجام کار‌های اضطراری مدنظر داریم و هدف به مخاطره انداختن سلامت کادر اداری  نیست چراکه معتقدیم نیروی انسانی ارزشمندترین سرمایه ماست.

تشکیل شبکه مجازی برای تعامل بیشتر دانش آموزان و معلمان

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اظهار کرد: البته در جریان هستیم که در شرایط فعلی هم پرسنل مدرسه دورادور به فعالیت‌های مربوط به آموزش دانش‌آموزان می‌پردازند و۷۰ درصد کارها پیش می‌رود همچنین جریان آموزشی هم تعطیل نشده است.

فولادوند در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا مدارس دولتی هم مانند مدارس غیردولتی آموزش‌های مجازی را طی این دوران در نظر گرفته اند یا خیر، گفت: با بررسی‌های انجام شده دریافتیم معلمان مدارس دولتی هم از طریق تشکیل گروه و کانال در شبکه‌های اجتماعی مجازی جریان آموزشی را مورد توجه دارند.

او تاکید کرد: البته به دنبال داشتن شبکه‌ای برای ارتباط بیشتر با دانش آموزان هستیم تا ضمن آموزش مجازی، پیام‌های بهداشتی و مشاوره‌ای هم دریافت کنند و امکان تعامل معلم و دانش آموزان افزایش یابد.

تخصیص سرانه بهداشتی ۵ هزار تومانی برای دانش‌آموزان تهرانی

مدیرکل آموزش و پرورش تهران تصریح کرد: در شرایط فعلی معلمان برای حضور چندین ساعته در مدارس نگرانی نداشته باشند چراکه ضمن ضدعفونی کردن مدارس، مواد ضدعفونی برای حفظ بهداشت فردی آن‌ها در نظر گرفته شده است.

او به تخصیص بودجه ۱۰۰ میلیاردی برای سرانه بهداشتی مدارس سراسر کشور هم اشاره و بیان کرد: با توجه به توزیع اعتبارات و ارزیابی‌های انجام شده به هر دانش آموزان تهرانی ۵ هزار تومان برای سرانه بهداشتی تعلق می‌گیرد.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.