مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: بیشترین بهره وری در کارمندان شاد + جزئیات

10

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

بیشترین بهره وری در کارمندان شاد


به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،  یک مطالعه گسترده که در طی ۶ ماه صورت گرفته؛ درباره شادی و بهره وری نشان داده است که شاغلان شاد ۱۳ درصد بازده بیشتری دارند.

دی نوی پروفسوردانشگاه آکسفورد گفت: “ما دریافتیم که وقتی کارگران شادتر هستند، با برقراری تماس بیشتر در هر ساعت کاری سریعتر کار می‌کنند و مهمترازهمه، تماس‌های بیشتری را به فروش تبدیل می‌کنند.”

محققان اظهار داشتند: گرچه ارتباط بین شادی و بهره وری غالبا مورد بحث قرار گرفته است، اما مطالعه آن‌ها اولین شواهد محکم برای اثبات این رابطه است.


بیشتر بدانید: ۴ گیاهی که سلامتی‌تان را به خطر می‌اندازد


دی نوی گفت: ” به نظر می‌رسد فضای پیشرفت قابل توجهی برای کارمندان شاد در محل کار وجود دارد. اگرچه این موضوع به نفع کارمندان است، اما به وضوح به نفع کارفرمایان نیز هست. “

در طی این تحقیق از کارگران خواسته شد تا با پنج صورتک حالات شادی خود را از خیلی ناراحت تا بسیار خوشحال بصورت هفتگی و تا شش ماه نشان دهند. اطلاعات مربوط به پیگیری، تماس‌های فروش و رضایت مشتری همراه با ساعات کاری و زمان تعطیلات کارمندان بررسی شد. محققان این اطلاعات را در کنار داده‌های اداری در مورد خصوصیات کارگران، برنامه‌های کاری و بهره وری جمع آوری کردند. این مطالعه در شرایط آب و هوای محلی انجام شد و از رابطه منفی و مشخص بین هوا و شادی کارمندان پرده برداشت.

محققان دریافتند که کارمندان شاد از همکاران ناراضی خود ساعات بیشتری کار نمی‌کنند، بلکه آن‌ها در همان ساعات کاری سعی می‌کنند بهره وری بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/

ارتباط بین شادی و بهره در کارمندان

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.