مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: بیانیه مولر آتش استیضاح ترامپ را شعله ور کرد + جزئیات

19

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

بیانیه مولر آتش استیضاح ترامپ را شعله ور کرد


کری بوکر در واکنش به بیانیه روز چهارشنبه رابرت مولر مسئول کمیته تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا نوشت: بیانیه رابرت مولر روشن کرد که کنگره یک تعهد قانونی و اخلاقی دارد تا به سرعت فرایند استیضاح ترامپ را آغاز کند.

وی افزود: من خواستار ادای توضیحات مولر بوده ام، امروز او به خوبی دیدگاه هایش را روشن کرد. مقامات این دولت به نادیده گرفتن نقش نظارتی کنگره ادامه می دهند. آغاز کردن فرایند استیضاح تنها راه پیش رو است.

مولر در بیانیه خود ضمن آنکه اظهار کرد، روسیه تلاش زیادی برای نفوذ در انتخابات ما داشته است، شواهدی را متوجه ستاد انتخاباتی ترامپ برای تبانی با مسکو نکرد.

وی همچنین اتهام ممانعت از اجرای عدالت ترامپ را منتفی ندانست اما گفت به خاطر سیاست وزارت دادگستری، رئیس جمهوری مستقر را تحت تعقیب قرار ندادیم.

**وارن

سناتور الیزابث وارن دیگر نامزد انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا که پیش از این نسبت به گزارش مولر موضع گیری کرده و گفته بود که گزارش مولر نشان می دهد که رئیس جمهوری در اجرای عدالت ممانعت داشته است؛ از این رو نه فقط برای این دوره، بلکه برای درس عبرت همه رئیسان جمهوری و این که بالاتر از قانون نیستند، خواستار استیضاح ترامپ بوده است.

وی روز چهارشنبه درباره بیانیه مولر گفت: برای هر کسی که گزارش مولر را خوانده باشد، بیانیه امروز وی روشن می کند که یک پیشنهاد برای استیضاح است، این به کنگره ارتباط دارد تا اقدام کند و باید این کار را انجام دهد.

وارن تصریح کرد: مولر شکی باقی نگذاشت که او رئیس جمهوری را تبرئه نکرد چرا که شواهد ارتکاب این جرم وجود دارد، همچنین سیاست های وزارت دادگستری مانع از صدور کیفرخواست علیه رئیس جمهوری برای هر اتهامی شده است، و قانون اساسی، کار را به عهده کنگره گذاشته و آن استیضاح است.

**سوالول

اریک سوالول از حزب دموکرات خود را برای رقابت های انتخاباتی معرفی کرده است. او در واکنش به توئیت ترامپ پس از بیانیه امروز رابرت مولر نوشت: تو تبرئه نشدی. این نشان داد تنها به خاطر این که رئیس جمهوری هستی، متهم نشده ای. اگر تو خیلی بی گناهی، چرا در پشت گزارش دستکاری شده مخفی شده ای و جلوی ادای شهادت را می گیری؟

وی افزود: انچه از سخنان مولر فهمیدیم این است که هر آمریکایی باید نسبت به آنچه که روسیه انجام داد، نگران باشد، این شامل تو (دونالد ترامپ) هم می شود. ترامپ یک مانع عدالت است و مرتکب جرم شده است. ما بدون قدرت نیستیم. بنیانگذاران این کشور سیستم توازن و نظارت به نام کنگره به ما داده اند.

ترامپ پس از بیانیه مولر در یادداشت توئیتری نوشت که “بی گناهی” وی اثبات شده است و این پرونده بسته شد.

**اورورک

بتو اورورک که جزو پنج نفر اول از ۲۳ نامزد دموکرات ها در انتخابات ۲۰۲۰ است، به این مساله توجه کرد و گفت: همان گونه که مولر تکرار کرد یک تلاش های سیستماتیک و چندگانه برای دخالت در انتخابات ما وجود داشت. ترامپ آن را یک فریب می خواند.

وی افزود: او خواستار این حملات بود، جلوی تحقیقات درباره آنها را گرفت و به پوتین گفت که هیچ پیامدی برای راه اندازی یک حمله هماهنگ به سیستم سیاسی ما وجود نخواهد داشت.

**هریس

سناتور هریس از کالیفرنیا هم که در این دوره از رقابت های انتخاباتی حضور یافته است، گفت: آنچه که در واقع رابرت مولر انجام داد، بازگرداندن پیشنهاد استیضاح بود. اکنون توپ در زمین کنگره است که این رئیس جمهوری را پاسخگو نگه دارد.

وی تصریح کرد: ما باید فرایندهای استیضاح را آغاز کنیم. این تعهد قانون اساسی ما است.

**مولتن

سث مولتن دیگر نامزد رقابت های انتخابات ۲۰۲۰ در این باره اظهار کرد: مولر کار خود را انجام داد. اکنون زمان آن است که ما به وظیفه خود عمل کنیم. نشست های استماعی استیضاح باید از فردا آغاز شود.

شبس**اروپام *۱۴۲۹**1917

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.