مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: بدن خود را با ورزش کردن در مقابل بیماری‌ها مقاوم کنید + جزئیات

7

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

بدن خود را با ورزش کردن در مقابل بیماری‌ها مقاوم کنید


ورزش در خانه,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,مشاوره پزشکی
یک کارشناس ورزشی معتقد است؛ ورزش کردن سبب تقویت سیستم ایمنی و مقاوم شدن بدن انسان دربرابر بیماریها می شود.

سالار نظری روز پنج شنبه در گفتگو با ایرنا گفت: این روزها که تب کرونا (corona) تقریباً همه کشور را فرا گرفته و همه توصیه می کنند تا کم تر از خانه خارج شویم میتوان با انجام چند حرکت ورزشی ساده آن هم در منزل بدن خود را دربرابر این بیماری مقاوم تر کنیم.

او اظهار کرد: با انجام چند حرکت ورزشی ساده می توانیم به تقویت عضلانی و افزایش سوخت وساز بدن کمک کرده و زمینه استحکام عضلات خود را فراهم آوریم که در نهایت سبب افزایش سلامتی و مقاومت بیشتر دربرابر انواع بیماریها می شود.

نظری ادامه داد: نخستین گام برای ورزش در منزل گرم کردن بدن با انجام حرکات کششی است که این کشش در عضلات سبب افزایش دمای بدن و اکسیژن رسانی بیشتر به سلول ها می شود.

این کارشناس ورزشی افزود: یکی از بهترین ورزش هایی که میتوان در خانه انجام داد، حرکت شنا است به دلیل آن که تعداد زيادي از عضلات بالا تنه را درگیر و بيش ترین تأثير را بر روی عضلات سینه، سرشانه و بازو دارد.

او پلانک را دیگر حرکت ورزشی مناسبی دانست که میتوان در خانه انجام داد و در مورد آن خاطرنشان کرد: این حرکت بهترین روش برای عضلات شکم و پهلو به حساب می آید و با انجام مکرر این حرکت به مرور میتوان تأثير آنرا بر آب کردن چربی شکم و پهلو مشاهده کرد.

نظری افزود: برای انجام این حرکت باید روی شکم دراز کشید و با کمک ساعد و پنجه های پا سعی کرد بدن خود را به مدت ۳۰ ثانیه در این وضعیت نگه داشت، در این ورزش عضلات قسمت میانی بدن که کمر و شکم است بيش ترین فشار را تحمل می کنند.

این کارشناس ورزشی طناب زدن را نیز به ورزش دوستان خانگی توصیه کرد و خاطرنشان کرد: این حرکت روشی مؤثر برای افزایش ظرفیت ریه ها و کمک کردن به التیام گردش خون در بدن است.

او افزود: طناب زدن بهترین راه برای سوزاندن کالری است به دلیل آن که با بالا رفتن ضربان قلب و سرعت کالری سوزی، روند چربی سوزی هم افزایش می یابد.

نظری یادآوری کرد: طناب زدن یکی از موثرترین ورزش هایی است که برای قلب و عروق بسیار مناسب است برای این که سبب بالا رفتن مقاومت فیزیکی بدن می شود.

او در پایان، بهترین تایم ورزش را نیز بستگی به خود اشخاص دانست و بیان کرد: بلاید دید که در چه ساعتی از شبانه روز شادابی لازم وجود دارد به دلیل آنکه انجام حرکت ورزشی در حالت خستگی و خواب آلودگی نمی تواند تأثير مطلوبی به جا بگذارد.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفممنبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.