مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: اقدامات هلال احمر برای مقابله با کرونا طی ماه‌های گذشته + جزئیات

4

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

اقدامات هلال احمر برای مقابله با کرونا طی ماه‌های گذشته


به گزارش خبرگزاری مهر، فرید مرادیان با اشاره اقدامات هلال احمر در جریان شیوع کرونا و تاکید رئیس جمعیت بر حضور در کنار دیگر ارگان‌ها، گفت: در همین راستا دبیرخانه کرونای جمعیت و متناظر آن در تمامی استان‌های کشور تشکیل شد که بنا بر دستور رئیس جمعیت مسئولیت کنترل، رسیدگی و ارائه خدمات درمانی و همچنین امدادی به هم میهنانمان فراهم شد.

مرادیان با اشاره به حضور شبانه روزی مجموعه هلال احمر در ورودی و خروجی شهرها برای کنترل کلیه مسافران به ویژه در ایام تعطیلات نوروز گفت: هلال احمر با استفاده از کلیه ظرفیت خود شامل امدادگران، نجات گران، مراکز امدادی، بین جاده‌ای، درمانگاه‌ها و … تلاش کرد در کنار سایر نهادهای متولی از جمله وزارت بهداشت خدمات تخصصی در پیشگیری و درمان ویروس کرونا را به مردم عرضه کند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر تصریح کرد: در روزهای سخت ابتدایی کرونا و کمبود تخت‌های بیمارستانی در سراسر کشور به دلیل غافلگیری نسبت به شیوع این اپیدمی، جمعیت هلال احمر به عنوان پشتیبان بیمارستان مسیح دانشوری وارد عمل شد و خدمات گسترده حمایتی و درمانی را انجام داد. همینطور در مراکز درمانی خارج از کشور، در راستای اهداف بشر دوستانه و درخواست‌هایی که از سوی این کشورها مطرح شد، هلال احمر با همه توان و ظرفیت خود به کمک مراجعه کنندگان و بیماران این کشورها شتافت.

مرادیان اذعان داشت: در مسیر خدمت رسانی متأسفانه تعدادی از همکاران ما هم به ویروس کرونا مبتلا شدند و چندین نفر امدادگر و داوطلب هم شهید شدند. با دستور رئیس جمعیت تلاش کردیم امکانات پیشگیرانه ای همچون ماسک، ژل ضد عفونی و سایر وسایل محافظتی در اختیار عزیزانمان در صف مقدم این مبارزه قرار گیرد.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در ادامه به توزیع اقلام و وسایل ضروری پیشگیری از کرونا تاکنون در قالب چند مرحله بین امدادگران، پرسنل و مجموعه هلال احمر اشاره کرد و گفت: برای تمام استان‌ها شامل پایگاه‌ها، مراکز درمانی، مراکز توانبخشی، داروخانه‌ها، کارمندان مجتمع تهرانپارس، بیمارستان نور افشار، واحدهای ستادی و … طی این مدت ده‌ها هزار ماسک سه لایه، محلول ضدعفونی، البسه حفاظتی، محافظ صورت و… توزیع شده است

وی افزود: بنا داریم با تداوم روند امداد رسانی خود، سطح خدمات رسانی به همکاران زحمتکش خود را نیز ارتقا دهیم. در این زمینه تدابیری از طرف رئیس جمعیت اندیشیده شده که مدیران را مکلف به حمایت و حفاظت از کلیه کارکنان در برابر ابتلای به این ویروس کرده است.

مرادیان تاکید کرد: دستورالعمل حمایت‌های تغذیه‌ای در مواجهه با بیماران سرپایی و بستری مبتلا به کرونا را تدوین کردیم و در اختیار واحدهای مربوطه قرار دادیم تا ضمن بهره برداری از آن، اقدامات پیشگیرانه و آموزشی-ترویجی خود را هم در سطح جامعه گسترش دهیم.منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.