مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: احتمال درمان سرطان با کمک نوعی قارچ + جزئیات

4

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

احتمال درمان سرطان با کمک نوعی قارچ


قارج ها,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی
محققان آمریکایی در بررسی جدید خود متوجه شدند که میتوان با کمک نوعی قارچ، به درمان سرطان (cancer) کمک کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از فیز، شاید نوعی قارچ که به درختان بادام و هلو حمله می کند، کلید شناسایی داروی جدیدی برای درمان سرطان باشد.

جمعی از محققان بخش شیمی و بیوشیمی” دانشگاه ایالتی فلوریدا”( FSU)، در بررسی جدیدی متوجه شدند یک ماده طبیعی که از قارچی موسوم به” Fusicoccum amygdali” به دست می آید، دارای خانواده ای از پروتئین (Protein) ها است که میتوانند مسیرهای مهم سیگنال دهی را در آسیب شناسی سرطان و بیماری های مربوط به اختلال عصبی مشخص کنند.

” جیمز فردریک”( James Frederich) و” برین میلر”( Brian Miller)، محققان دانشگاه ایالتی فلوریدا در بررسی خود متوجه شدند این ماده موسوم به” fusicoccin” به گروه‌های پروتئین متصل می شود. این پروتئین ها، اتصالات مهمی در سلول ها هستند که بر انجام شدن فعالیت های مربوط به سیگنال دهی و نظارت نقش دارند.

فردریک ذکر کرد:هدف ما از این پژوهش، بررسی یکی از غیرقابل کنترل ترین شبکه های زیست شناسی سلولی و ارائه راهی برای بررسی آن است. ما در این پژوهش، یک ماده طبیعی را که ساختار پیچیده ای دارد، مورد بررسی قرار داده ایم تا از آن بعنوان ابزاری برای تشخیص زیست شناسی سلولی سرطان استفاده کنیم.

میلر ذکر کرد:کشف تعدادی هدف بیولوژیکی جدید که مکانیسم عملکرد این ماده طبیعی را نشان می دهد، گام مهمی به شمار می رود. شناسایی این اهداف جدید، بسیار هیجان انگیز است زیرا امکان اطلاع از عملکرد fusicoccin را فراهم می کند.

این پژوهش، یک همکاري تخصصی بین فردریک و میلر در حوزه شیمی آلی و بیوشیمی برای بررسی ظرفیت fusicoccin به شمار می رود.

میلر افزود:ادغام خاص ازمایش ها و بیوانفورماتیک ارائه شده در این پژوهش، رابطه مستقیم میان شیمی و زیست شناسی را نشان می دهد. ما امیدواریم که این گونه همکاري ها در زمینه شیمی و زیست شناسی گسترش یابند.

این پژوهش، در مجله” ACS Chemical Biology” به چاپ رسید.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفممنبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.