مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: آیا ویروس کرونا از طریق صحبت‌کردن و تنفس هم منتقل می‌شود؟ + جزئیات

4

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

آیا ویروس کرونا از طریق صحبت‌کردن و تنفس هم منتقل می‌شود؟


انتقال کرونا از طریق صحبت و تنفس,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,تازه های پزشکی
جمعی از پژوهشگران آمریکایی در گزارشی خطاب به کاخ سفید اعلام کردند: طبق تحقیقات جدید، ویروس کرونا (corona) علاوه بر عطسه و سرفه، از طریق حرف زدن و احتمالا حتی از طریق نفس کشیدن نیز به دیگران منتقل می شود.

به گزارش ایرنا به نقل از سی ان ان، این گزارش در قالب یک نامه و در جواب به سوال کاخ سفید در مورد احتمال انتقال ویروس از طریق صحبت رودرروی اشخاص با یکدیگر ارسال شده است.

بر اساس این گزارش با وجود محدود بودن دامنه تحقیقات تخصصی مرتبط با این ویروس، نتیجه موجود نشان می دهد ویروس جدید کرونا (corona) قابلیت انتقال به بدن از طریق نفس کشیدن را دارد. بر این اساس، یکی از اعضای کارگروه ویژه مقابله با کرونا در کاخ سفید اعلام کرد: استفاده عمومی از ماسک در سراسر آمریکا بطور جدّي در این کارگروه بررسی می شود.

بر اساس اعلام مرکز مقابله و کنترل بیماری های آمریکا، با وجود اینکه قطرات ناقل ویروس در صورت عطسه یا سرفه (cough) فرد مریض شکل می گیرند و در محیط پراکنده میشوند، ویروس جدید کرونا قادر است از فاصله ۱.۸ متری از فردی به شخص دیگر منتقل شود.

در این گزارش آمده که طبق تحقیقات انجام شده در کشور کشور چین زمانیکه کارکنان بیمارستان تجهیزات خود را برمی دارند یا در محیط حرکت می کنند یا کف زمین نظافت می شود، ویروس کرونا در هوا به صورت معلق درمی آید. همینطور در تحقیقاتی که توسط پژوهشگران دانشگاه نبراسکا انجام گرفته است، مواد ژنتیکی ویروس کرونا در فاصله دورتر از ۱.۸ متر از محل استقرار بیماران شناسایی شده است. بنابر این امکان دارد ویروس کرونا در قالب ذرات معلق در هوا در محیط باقی بماند و باعث آلودگی افرادی شود که بعدا در آن محیط رفت و آمد می کنند. البته در این گزارش آمده که ویروس کرونا به اندازه سل یا سرخک مسری نیست.

بر اساس این گزارش مدت زمان معلق بودن ویروس کرونا در هوا به عوامل مختلفی از جمله تعداد ویروس های خارج شده از بدن شخص آلوده در اثر نفس کشیدن و میزان تهویه هوای محیط بستگی دارد. وجود تعداد زيادي از ویروس در یک محیط بسته احتمال آلوده شدن افرادی را که بعدا به آن محیط وارد میشوند، افزایش می دهد، اما در فضای باز، وزش نسیم میتواند ویروس ها را پراکنده کند.

sarpoosh

با این خبر موافقم با این خبر مخالفممنبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.