مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله پزشکی: آموزش مربیان بهداشت مدارس برای اجرای طرح مدارس عاری از پوسیدگی/ بیمه پایه دندان‌پزشکی در کشور تعریف شده است + جزئیات

2

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس سلامت

آموزش مربیان بهداشت مدارس برای اجرای طرح مدارس عاری از پوسیدگی/ بیمه پایه دندان‌پزشکی در کشور تعریف شده استوی ادامه داد: پوسیدگی دندان بیشترین هزینه را به خانواده‌های ایرانی تحمیل می‌کند، به طور کلی حفظ و ارتقا بهداشت وظیفه دولت است.

ضرورت تداوم اجرای طرح پوسیدگی از دندان‌های گروه سنی ۱۲ تا ۲۰ سال

عضو انجمن دندانپزشکی کشور تاکید کرد: ارتقای سلامت دهان و دندان و جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها برای گروه سنی بین ۶ تا ۱۲ سال از سالیان قبل اجرا شده است و امروزه نوبت به گروه سنی بین ۱۲ تا ۲۰ سال رسیده است که  دندان پوسیده نداشته باشند، ما باید برنامه ریزی دقیقی برای ارتقا سلامت دندان‌های مردم کشورمان انجام دهیم.

احمدی بیان کرد: با همکاری وزارت آموزش پرورش و وزارت کشور مربیان بهداشت مدارس در راستای اجرای طرح مدارس عاری از پوسیدگی اموزش‌های لازم به مربیان و کارشناسان سلامت داده شده است.

وی افزود: ما باید در راستای رفع مشکلات سلامت دهان و دندان نیرو‌های دندان‌پزشکی را به صحنه بیاوریم تا از تحمیل هزینه‌های گزاف به حوزه سلامت و کشور و خانواده‌ها پیشگیری شود.

عضو انجمن دندان پزشکی کشور گفت: طرح تحول در ابتدا باعث ایجاد موفقیت‌هایی در حوزه دندان‌پزشکی شده بود، اما به دلیل مسائل مالی این طرح دچار مشکلاتی شده است.

احمدی ادامه داد: بیمه پایه دندانپزشکی تعریف شده است، اما صندوق‌های بیمه‌گر خدمات دندانپزشکی را تحت پوشش خود قرار نمی‌دهند.

باید پوسیدگی دندان‌ها را تحت پوشش بیمه قرار دهیم

وی اضافه کرد: ما در اولین مرحله باید پوسیدگی دندان‌ها را تحت پوشش بیمه قرار دهیم و سپس درمان لثه و ایمپلنت‌ها را تحت پوشش بیمه قرار دهیم.

عضو انجمن دندان پزشکی کشور یادآوری کرد: وقتی که سطح درآمد خانواده‌ها بالا نباشد هزینه‌ای به معاینه دندان‌های خود اختصاص نمی‌دهند و همین مسئله سلامت دهان و دندان افراد تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.