مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله مد: گریم چانه و لب در آرایش صورت + عکس

16

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس دنیای مد

گریم چانه و لب در آرایش صورت


گریم چانه و لب در آرایش صورت«تابناک باتو» آرایش کردن یکی از راه‌های رسیدن به زیبایی است. اما برخی از خانم‌ها ادعا می‌کنند که وقتی آرایش می‌کنند زشت‌تر می‌شوند. باید به آن‌ها بگوییم این به خاطر عدم آشنایی آن‌ها با اصول صحیح آرایش است. در ادامه در این بخش می‌خواهیم اصول گریم چانه را در آرایش صورت به شما آموزش دهیم امیدوارم مفید واقع شود.

گریم چانه و لب در آرایش صورت

اصول گریم چانه در آرایش

۱- حجم چانه نسبت به چهره کوچک و عقب است: دقیقا روی حجم چانه سایه‌ی روشن کار می‌کنیم.

۲- چانه‌هایی که صاف هستند: زیر لب سایه‌ی تیره و روی چانه سایه‌ی روشن کار می‌کنیم.

۳- چانه‌هایی که جلو هستند: دقیقا روی حجم چانه را سایه‌ی تیره کار می‌کنیم.

۴- چانه‌هایی که غبغب دارند: زیر چانه را سایه‌ی تیره کار می‌کنیم.

گریم چانه و لب در آرایش صورت

بدون شک همه خانم‌ها لب‌هایی شبیه به هنرپیشه‌های معروف یا مانکن‌های برند‌های معروف آرایشی ندارند. اما دانستن روش صحیح فرم دادن به لب‌ها و رفع نقایص آن گنجیست که میکاپ آرتیست‌های مشهور جهان صاحبش هستند!

خیلی از شما تصاویر قبل و بعد از آرایش افراد معروف را دیده اید و با تعجب از خود پرسیده اید: “یعنی آرایش اینقدر میتونه آدم رو تغییر بده؟! ” پاسخ شما مثبت است، استفاده صحیح از تکنیک‌های گریم و آرایش میتواند چهره هر فرد را دگرگون کند.

البته باید توجه داشت که آرایش‌های نامناسب و به کار بردن مجموعه‌ای از رنگ‌های تند و نا هماهنگ که صورت هر فردی را به یک بوم نقاشی شبیه می‌کند نیز می‌تواند زیبایی چهره را از بین برده و فاجعه به بار آورد.

در اینجا فرم متداول‌ترین انواع لب را برای شما به تصویر کشیده ایم تا بتوانید با توجه به آن مناسب‌ترین نوع آرایش لب را برگزینید. فراموش نکنید که بهترین کار برای آرایش لب این است که خط لب و رژلب را همرنگ انتخاب کنید و یا خط لبی را برگزینید که از رنگ رژ نهایتا ۲ درجه تیره‌تر باشد.

گریم چانه و لب در آرایش صورت

آموزش فرم دادن به لب‌ها با گریم

بکار بردن خط لب‌های خیلی تیره و ناهماهنگ با رنگ لب، چهره را خشن و سن را خیلی بالاتر از آنچه هست نشان می‌دهد و مثل این است که آن شخص روی صورت خود امضای بزرگی کرده و زیرش نوشته: “من آرایش کردن بلد نیستم! ”.

لب پایین باریک: اگر لب پایین شما نسبت به لب بالا باریکتر است بهترین راه این است که خط لب پایین را از زیر آن بکشید و آن را درشت‌تر کنید و اگر این کار کافی نبود بهتر است خط لب بالا را هم کمی پایینتر از خود لب بکشید تا به حالت مطلوب دست پیدا کنید.

لب پایین درشت: فرم دادن به این شکل از لب‌ها به این صورت است که باید خط لب بالا را کمی بالاتر بکشید تا با لب پایین هماهنگ شود.

لب‌های بیضی: اگر فرم لب‌های شما بیضی شکل است به دو روش میتوانید به آن‌ها فرم دهید:

خط لب بالا را کاملا صاف از بالای لب خود بکشید تا لب را برجسته‌تر و زیبا نشان دهد؛ و یا اینکه هفت لب بالا V. را کمی درشت‌تر از آنچه هست بکشید تا لب‌های شما حالت زیباتری به خود بگیرند.

لب‌های نازک یا باریک یا قیطانی: برای این نوع لب باید خط لب بالا و پایین را خارج از لب کشیده و از رنگ‌های خنثی برای زیرکار آرایش لب (قبل از اعمال رنگ لب) استفاده کرد. منظور از زیر آرایش لب دقیقا قسمت‌هایی از پوست است که باید با آرایش آن را به قسمتی از لب تبدیل کنید. درشت کردن لب‌های باریک به صورت ناشیانه و بیش از حد، خارج کشیدن خط لب باعث مضحک شدن چهره و از بین رفتن زیبایی خواهد شد.

گریم چانه و لب در آرایش صورت

نحوه فرم دادن به لب‌ها

لب‌های خیلی درشت: اگر چهره‌ای ظریف یا صورتی کوچک با لب‌هایی بسیار درشت دارید کافیست تا خط لب خود را کمی داخل لب بکشید تا فرم مورد نظرتان ایجاد شود.

لب‌های کوچک: برای فرم دادن به لب‌های کوچک مطلوب است خط لب را به گونه‌ای بکشید که لب‌ها از دو طرف پهن‌تر شده و در نتیجه درشت‌تر و متناسب با اندازه چهره نشان داده شود. توجه داشته باشید که برای آرایش این شکل از لب مانند آرایش “لب‌های باریک” عمل کنید.

لب‌های تیز و زاویه دار: فقط کافیست با کمی تغییر همان طور که در تصویر مشاهده می‌کنید این فرم از لب را آرایش کنید.

لب‌های افتاده: روش فرم دادن به این شکل از لب، مانند آرایش لب‌های کوچک است با این تفاوت که برای از بین بردن حالت افتادگی باید دو نقطه‌ی دو طرف لب را بالاتر از خط تماس لب‌ها در نظر بگیریم و به اصطلاح لب پایین را بالا بکشیم. تمامی موارد بالا مستلزم تشخیص صحیح شکل لب و تمرین برای اجرای صحیح آن است.

پرشین بلاگمنبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.