مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله مد: معیار عجیب زیبایی زنان در تاجیکستان + عکس

9

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس دنیای مد

معیار عجیب زیبایی زنان در تاجیکستان


معیار عجیب زیبایی زنان در تاجیکستان

معیار عجیب زیبایی زنان در تاجیکستاناختصاصی«تابناک با تو»؛ شاید برای بسیاری از مردم دنیا که به تاجیکستان سفر نکرده‌اند اسم این کشور شاید یادآور تابلوهای گلدوزی شده و تندیس‌های سفالی و … باشد. تاجیکستان کشوری در وسط آسیا با کوه‌های بلند و سخت و بدون ساحل یا منطقه آبی قابل توجه است. این کشور صرف نظر از مختصات جغرافیایی خاص، فرهنگ عجیب و غریبی هم دارد و شاخصه‌های زیبایی زنان این کشور با سایر زنان دنیا متفاوت است، به طوریکه ممکن است به نظر برسد معیارهای زیبایی دنیا به آنها نرسیده است. اگر روزی زنان چین پاهایشان را برای زیبایی با پوشیدن کفش‌ها کوچک از شکل می‌انداختند، زنان تاجیکی هم ابروان پیوندی برای خود درست می‌کردند که البته تا امروز باقی مانده و از مد نیفتاده است.

معیار عجیب زیبایی زنان در تاجیکستان

این باور که ابروهای پیوندی نماد زیبایی است، زنان تاجیک را وادار می‌کند تا ابروهای خود را با نوعی گیاه به نام Usma به حالت پیوندی دربیاورند. آنها گیاه مذکور را خشک می‌کنند و عصاره آن را می‌گیرند و از آن عصاره خط سیاهی بین ابروان رسم می‌کنند. اگر از آنها بپرسید که چرا ابروهایتان را پیوندی آرایش می‌کنید در پاسخ خواهند گفت: چون زیبا است.

همانطور که برجسته کردن گونه و لب و یا پدیکور و مانیکور و … برای زنان سایر مناطق دنیا نمادهای زیبایی به شمار می‌روند، ابروهای پیوندی هم برای زنان تاجیک نشانه‌ای از زیبایی است که نسل به نسل به آنها منتقل شده و فرآیند جهانی شدن تأثیر چندانی در تغییر نگاه آنها به مفهوم زیبایی نداشته است.

معیار عجیب زیبایی زنان در تاجیکستان

چرا بعضی‌ها به طور طبیعی ابروهای پیوندی دارند؟

برای اکثر مردم در سراسر جهان ابروی پیوندی فقط یک ناهنجاری است. با این حال، براساس مطالعه ای که اخیراً در مجله علمی Nature Communications منتشر شده است، این پیوند ممکن است ناشی از یک ژن در DNA انسان باشد و براساس این مطالعه، ژن مسئول در ابروی پیوندی که عمدتاً در مردان یافت می شود PAX3 نامگذاری شده است.

ارتباط بین ابرو پیوندی و ژن مورد نظر می‌تواند دانشمندان را به تولید دارو برای رهایی از ابروهای پیوندی و درمان آن کمک کند و افراد ابرو پیوندی در صورت تمایل می‌توانند برای رفع آن از داروی احتمالی استفاده کنند، اما به نظر نمی‌رسد، این دارو در تاجیکستان مشتری زیادی داشته باشد.

معیار عجیب زیبایی زنان در تاجیکستان

معیار عجیب زیبایی زنان در تاجیکستانمنبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.