مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله مد: شیر حلزون گران تر از طلا برای مصارف زیبایی! + عکس

9

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس دنیای مد

شیر حلزون گران تر از طلا برای مصارف زیبایی!


شیر حلزون گران تر از طلا برای مصارف زیبایی!اختصاصی تابناک باتو؛ پس از آنکه شیر الاغ‌های نگون بخت در گروه گران‌ترین شیر‌های جهان قرار گرفت، حالا نوبت به «شیر حلزون» رسیده است. تا چندی پیش حلزون‌ها برای کشاورزان تایلندی مشکل ساز بودند، اما با گذشت زمان و به تازگی کشاورزان تایلندی، تجارت پر سودی را با حلزون‌ها به راه انداخته و کارشان سکه شده است.

شیر حلزون گران تر از طلا برای مصارف زیبایی!

کارخانه‌های جهانی لوازم آرایش به طور فزاینده‌ای ترشحات حلزون تقاضا می‌کنند. این ترشحات که به نام «شیر حلزون» شناخته می‌شود، کارکرد‌های بی شماری برای زیبایی دارد، پیری زودرس را به تأخیر می‌اندازد و باعث شادابی و طراوت پوست می‌شود.

ترشحات استخراج شده از حلزون و مخاط آن قیمتی بالاتر از طلا دارد و برآورد‌ها نشان می‌دهد تجارت کنونی شیر حلزون در حدود ۳۱۴ میلیون دلار در سال است.

شیر حلزون گران تر از طلا برای مصارف زیبایی!
در اقلیم «ناخون نایوک» که دو ساعت با پایتخت تایلند فاصله دارد، در حال حاضر بیش از ۸۰ مزرعه تخصصی حلزون وجود دارد. خانم «پاتینیسیری تانگیو» که پیشتر معلم بود تصمیم گرفت تا این موجودات نرم تن را از مزرعه داران برنج که می‌خواستند از شر حلزون‌ها خلاص شوند بخرد و کسب و کار جدیدی راه بیندازد.

خانم تانگیو برای هر یک کیلوگرم حلزون، یک دلار پرداخت کرد، سپس به استخراج ترشحات حلزون پرداخت و آن را به شرکت‌های ویژه تولید لوازم آرایشی فروخت. او می‌گوید کشاورزان حلزون‌ها را در وسط راه و یا درون رودخانه می‌انداختند، اما اینک از آن‌ها درآمد کسب می‌کنند.

شیر حلزون گران تر از طلا برای مصارف زیبایی!
فعالان تولید شیر حلزون می‌گویند، حلزون‌ها شکنجه یا کشته نمی‌شوند، روش کار این است که روی حلزون‌ها آب می‌ریزند و حلزون‌ها خود به خود شروع به ترشح مخاط می‌کنند. این مخاط به دست آمده برای تهیه ماسک صورت به کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولید لوازم آرایش فروخته می‌شود و گاهی قیمت آن به ۳۰۰ دلار هم می‌رسد.منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.