مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله مد: اسطوره سینمایی و نماد زیبایی در فرانسه + عکس

4

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس دنیای مد

اسطوره سینمایی و نماد زیبایی در فرانسه


اسطوره سینمایی و نماد زیبایی در فرانسه

اسطوره سینمایی و نماد زیبایی در فرانسهاختصاصی«تابناک با تو»؛ بریژیت باردو یا به اختصار_ آنطور که در محافل هنری به او لقب داده‌اند_ ب.ب اسطوره سینمای فرانسه به شمار می‌رود.

بریژیت در سال ۱۹۳۴ میلادی در پاریس پایتخت فرانسه به دنیا آمد و به یک ستاره سینمایی که بازیگری، آواز و مدلینگ را با در هم آمیخته بود تبدیل شد و به شهرت جهانی رسید.

در سال ۱۹۵۶ میلادی بر صفحه نقره‌ای سینما با یک فیلم جنجالی به نام «و خدا زن را آفرید» ظاهر شد. او در این فیلم در نقش یک هنرمند جوان اغواگر به ایفای نقش پرداخت و برخی او را هنرمندی غیراخلاقی توصیف کردند که به تعالیم کاتولیک خانواده‌ای که در آن به دنیا آمده پایبند نبود.

اسطوره سینمایی و نماد زیبایی در فرانسه

او در طول فعالیت حرفه‌ای خود نقش‌های سختی را ایفا کرد که یکی از بارزترین آنها در درام جنایی به نام «حقیقت» به کارگردانی «آنری ژرژ کلوزو» بود که باز هم در آن نقش زن جوان اغواگر و بدنام را ایفا کرد. این فیلم نقطه عطفی در زندگی هنری او به شمار می‌رفت و باعث شد تا او به را عنوان هنرمندی نشان دهد که نه فقط زیباست بلکه توانایی بازیگری او نیز شگفت‌انگیز است.

در سال ۱۹۶۲، در یکی از معروف‌ترین فیلم‌های «ژان لوک گدار» کارگردان فرانسوی_سوئیسی که در اوج عظمت سینمایی‌اش بود، بازی کرد. این فیلم «تحقیر» نام داشت.

اسطوره سینمایی و نماد زیبایی در فرانسه

او سپس با «لوئی مال» در فیلم «زنده باد ماریا» و با نقش آفرینی در کنار یکی دیگر از اسطوره‌های زیبایی سینمای فرانسه به نام «ژن مورو» همکاری کرد.

بریژیت فقط بازیگر نبود، بلکه او خواننده هم بود و صدای خوبی داشت و ترانه‌های متعددی را که شاعر و موزیسینی فرانسوی به نام «سرژ گنسبور» می‌نوشت اجرا می‌کرد. سرژ یکی از طرفداران برژیت بود و از معروف‌ترین ترانه می‌توان به «من هم دیگر تو را دوست ندارم» بود.

بریژیت در ۴۵ اثر سینمائی شرکت کرد. او در سال ۱۹۷۳ در حدود چهل سالگی از بازیگری کناره گرفت. او با وجود کنار گذاشتن بازیگری از یادها نرفت و همچنان مثل دهه شصت میلادی خبرساز بود. بریژیت تصمیم گرفت تا وارد کارزار دفاع از حقوق حیوانات شود و مؤسسه‌ای را با همین نام تأسیس کرد.

اسطوره سینمایی و نماد زیبایی در فرانسه

بریژیت همیشه به دلیل آرا و نظراتش جنجال به پا می‌کند، به ویژه بعد از ازدواجش با یک سرمایه‌دار طرفدار حزب راست. او در سال ۲۰۰۴ میلادی پس از انتشار کتابش به نام «فریاد در سکوت» نیز مورد انتقاد قرار گرفت و خوانندگان او را به داشتن افکار پر از نفرت و نژادپرستانه متهم کردند.

او در تمام زندگی اش چهار بار ازدواج کرد و هنوز هم زندگی شخصی او زیر ذره‌بین رسانه‌ها قرار دارد.

بریژیت در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: من یک زن راست‌گرا هستم، و در تمام طول زندگی‌ام راست‌ها را تأیید کرده‌ام، جایزه‌ای که امروز به دست آوردم، بزرگداشتی نه فقط برای نبردی که وارد آن شدم بلکه بزرگداشت حیوانات جهان نیز می‌باشد.



منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.