مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله مد: آموزش دوخت لباس بچه با استفاده از بالش + عکس

43

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس دنیای مد

آموزش دوخت لباس بچه با استفاده از بالش


آموزش دوخت لباس بچه: ممکن است دوخت لباس برای شما سخت به نظر برسد ، اما این‌گونه نیست. می‌تواند ساده و سرگرم‌کننده باشد، اگر از چیزهایی استفاده کنید که قبلاً در خانه‌دارید و حتی می‌تواند ارزان باشد.

در این مقاله از مد و فشن ایران در سری آموزش های طراحی مد و لباس و خیاطی آسان، روشی سریع و ساده برای دوخت و تهیه لباس کودک به شما نشان داده می‌شود، با استفاده از موادی که احتمالاً در خانه‌دارید.

آموزش دوخت لباس بچه با استفاده ار بالش

وسایل مورد نیاز خود را آماده کنید. این روش به شما نشان می‌دهد که چگونه یک بالش را به لباس کودک ساده تبدیل کنید. این لباس می‌تواند یک لباس نیم‌تنه یا مانند یک لباس کوتاه یا لباس ماکسی کودکانه باشد.

از آنجا که بالشتک‌ها فقط در طول‌های خاصی به چشم می‌آیند، این روش ممکن است برای لباس‌های کودکان بزرگ‌تر مناسب نباشد.

بااین‌وجود ، هنوز هم می‌توانید از این روش برای ساخت پیراهن یا بلوز برای کودک بزرگ‌تر استفاده کنید. در اینجا لیستی از آنچه شما نیاز دارید آورده شده است.

  • یک مورد بالش
  • نوار پهن 10 سانتی
  • چرخ‌خیاطی
  • نخ
  • قیچی
  • سوزن ته گرد
  • روبان
  • سنجاق‌قفلی
چگونه یک لباس ساده دخترانه بدوزیم -مد و فشن ایران
آموزش دوخت لباس بچه

یک بالش مناسب پیدا کنید. بهترین بالش که برای این کار استفاده می‌شود یک بالش مستطیل شکل است. به خاطر داشته باشید که وقتی کودک شما بزرگ‌تر است، بالشت مورد نیاز شما هم باید بلندتر باشد.

در نظر بگیرید یک بالش که قبلاً الگویی در امتداد قسمت بازدارد، بگیرید.

قسمت باز تبدیل به سجاف لباس خواهد شد. چیزی با روبان ، گلدوزی یا توری می‌تواند بسیار زیبا باشد.

چگونه یک لباس ساده دخترانه بدوزیم -مد و فشن ایران

ابتدا، به وسیله متر از سرشانه تا کمر کودک خود را اندازه بگیرید و 2.54 سانتی متر اضافه کنید. متر خود را روی شانه کودک قرار دهید. جایی را که می خواهید لباس تمام شود، اندازه بگیرید.

به خاطر داشته باشید طول بالش بسیار مهم است. اگر دیدی بالشت کوتاه است می توانید یک پارچه هم طرح و رنگ اضافه کنید به انتهای لباس خود.

طبق آن اندازه گیری بالش را برش دهید. از قسمت باز بالش شروع کنید و به سمت درز بالا اندازه بگیرید. وقتی به طول دلخواه خود رسیدید ، در طول بالش به صورت افقی برش بزنید. این قسمت بریده شده، قسمت بالایی لباس خواهد شد.

بالش را به صورت عمودی به نصف تا کنید. شما باید با یک مستطیل بلند و لاغر داشته باشید. این به شما امکان می‌دهد تا جای دو بازوی یکسان را به طور همزمان برش دهید.

یک بازوی J شکل از قسمت بالای بالش برش دهید. قسمت بالای J باید با قسمت بالایی بالش تنظیم شود. مطمئن شوید که تمام لایه های پارچه را به طور همزمان برش دهید. این همه چیز را یکنواخت می کند.

مطالب و مقالات مرتبط

در اینجا چند اندازه گیری برای راهنمایی شما آورده شده است:

برای یک کودک کوچک ، جای بازوی 3.81 سانتی متر عرض و 62/7 سانتی متر قد ایجاد کنید.

برای یک کودک متوسط، جای بازوی 5.08 سانتی متر عرض و 10.16 سانتی متر قد بسازید.

برای یک کودک بزرگ، جای بازوی 7.62 سانتی متر عرض و 15.24 سانتی متر قد) ایجاد کنید.

مقداری نوار را در لبه هر بازوی قرار دهید.نوار باز کنید و لبه آن را با لبه پارچه بچسبانید. اطمینان حاصل کنید که طرف های راست نوار و بالش روبروی یکدیگر قرار گرفته اند. همه چیز را در جای خود قرار دهید. بعد از دوختن آن ، نوار درز را به سمت بالش می چرخانید.

نوار را بدوزید. از نوار موجود در نوار به عنوان راهنما استفاده کنید. انتهای روبان یا نوار  را گره بزنید و آنها را بکشید. فراموش نکنید که سوزن ها را جدا کنید.

نوار پارچه ای را درون بالش کرده و آن را به سمت پایین قرار دهید. ابتدا آن را اتو کنید ،سپس آن را بدوزید. سعی کنید تا حد ممکن به لبه نوار بدوزید، اکنون یک لبه تمیز درون بالش خواهید داشت.

آموزش دوخت لباس بچه
آموزش دوخت لباس بچه

نخ های اضافه را تمیز کنید، روبان یا نواری که در آستین قرار داده بودید را گره بزنید، ما برای یقه از نوار کشی استفاده کردی و برای آستین و بازو ها نوار پارچه ای یا رویان، سعی کنید تا حد ممکن از نظر رنگ و طرح مثل هم باشند تا لباس شما زیباتر به نظر آید.

لطفا با کامنت های خوب خود ما رو همراهی کنید، اگر سوالی در رابطه با این مطب داشتید حتما در انتهای پست مطرح کنید تا در اولین فرصت پاسخ دهم، امیدوارم از این آموزش هم لذت کافی برده باشید. منبع: ویکی هاومنبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.