مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله عکس: (تصاویر) چهار فصل را در یک عکس ببینید!

3

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس مجله عکس

(تصاویر) چهار فصل را در یک عکس ببینید!


فصل ها در دو نیمکره زمین برعکس یکدیگر رخ می دهند. بدین معنی که وقتی در نیمکره شمالی، مردم اوج تابستان را سپری و از تجهیزات خنک کننده استفاده می کنند ساکنین نیمکره جنوبی فصل زمستان را تجربه می کنند و در حال گرم کردن خود هستند!

به گزارش فرارو، دلیل و علت اصلی پیدایش فصول زمین به انحراف 23.5 درجه ای محور زمین مربوط می شود. محوری فرضی که از شمال و جنوب کره زمین عبور می کند و زمین به دور آن در گردش است. در اثر انحراف این محور و به دلیل حرکت انتقالی زمین به دور خورشید در زمان های مختلف سال زاویه تابش خورشید به نیمکره های شمالی و جنوبی زمین تغییر می کند به طوری که از اوایل فروردین تا اواخر شهریور، نیم کره شمالی رو به خورشید قرار می گیرد و خورشید با زاویه عمود تری به سطح نیمکره شمالی می تابد.

تغییر فصل را می توان بزرگترین تنوع در طبیعت که موجب تغییرات در زندگی انسان‌ها می‌شود، نام برد. روندی که هر سال تکرار می شود اما همچنان برای انسان‌ها تازه و می تواند شروعی جدید باشد.

به تازگی سایتی به نام Budget Direct تصاویری منحصربفرد از تغییر فصول منتشر کرده است. این همه ماجرا نیست و برای گرفتن این عکس ها عکاسان به 8 اماکن مختلف در سراسر جهان رفته اند و چهار فصل را از یک مکان گرفته اند. یک سال زمان برده تا این عکس ها تهیه شوند.

(تصاویر)

معبد سری ویجایا ویتالا (Sri Vijaya Vittala Temple)

معبد سری ویجایا ویتالا در هامپی، روستایی در نارناتاکای شمالی قرار گرفته است. این معبد در قرن پانزدهم ساخته شده و وقف خداوندگار ویشنو است. نکته‌ی جالب این معبد، 56 ستون موزیکال آن است. چندین دروازه، برج و دیوار مرکب این معبد، نمونه‌ای عالی از معماری دراویدی هستند. مجموعه‌ی این معبد دارای چندین عمارت، تالار و معبد است. ارابه‌ی سنگی موجود در این مجموعه نیز بسیار مشهور است و نماد گردشگری کارناتاکا محسوب می‌شود. این معبد در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

(تصاویر)

ایوان بتسدا Bethesda Terrace

ایوان بتسدا در پارک مرکزی نیویورک قرار دارد و مشرف به یک دریاچه است. این ایوان دو سطح دارد که از طریق دو پلکان بزرگ به یکدیگر متصل می‌شوند. در زیر ایوان مسیری وجود دارد که بخش پایینی را از جنوب به بازار پارک مرکزی و سالن تئاتر الکان نامبرگ وصل می‌کند. تراس بالایی به تقاطع خیابان هفتاد و دوم راه دارد و بخش پایین فضایی را برای تماشای دریاچه مهیا می‌کند.

(تصاویر)

کاخ نیمفنبورگ Schloss Nymphenburg

کاخ نیمفِنبورگ در مونیخ، کاخ سلطنتی و اقامت‌گاه تابستانی دودمان ویتلسباخ بود. کاخ نام خود را از واژه یونانی نیمف برگرفته‌است. طراحی کاخ توسط معمار ایتالیایی، آگوستینو بارلی انجام گرفت.

مساحت باغ‌های کاخ نیمفنبورگ در حدود 200 هکتار است و سه عمارت به نام‌های پاگودنبورگ، بسادنبورگ و آمالینبورگ در آن واقع شده‌اند.

(تصاویر)

کلیسای کالج کینگ

کلیسای کوچک کالج کینگ از شاهکارهای معماری اواخر دوره گوتیک است. این کلیسا بخشی از دانشگاه کمبریج و یکی از ساختمان های نمادین در جهان است. ساخت این بنا در سال 1446توسط هنری ششم آغاز شده و بیش از یک قرن برای ساخت آن صرف شده است. این ساختمان دارای بلندترین طاق در میان کلیساهای جهان است. این کلیسا در شمال شرقی اسکاتلند قرار دارد که یکی از بهترین مناطق از نظر آب و هوایی در بریتانیاست.

(تصاویر)

دره الکوی

دره الکوی شیلی در بخش Paihuano الکوی قرار دارد و از شهر La Serena حدود 110 کیلومتر فاصله دارد. رودخانه الکوی شیلی از تپه‌های این دره چشم‌اندازی بسیار زیبا و دلنواز برای گردشگران این منطقه به ارمغان می‌آورد تا کسانی که به دنبال منطقه‌ای پر از سکوت و زیبایی هستند، به این مکان بیایند. کوه‌ها و تپه‌های این دره پر از سنگ‌های معدنی کوارتز و مگنتیت هستند. هم‌چنین در این مکان دورافتاده خانه‌های کوچکی نیز برای اقامت گردشگران وجود دارد تا علاوه‌بر زیبایی‌های این منطقه، از مهمان‌نوازی مردم شیلی نیز بهره‌مند شوند.

(تصاویر)صخره شامان

صخره شامان در جزیره اولخون در دریاچه بایکال روسیه قرار دارد. این جزیره با مکان های مقدسی که در آن قرار دارد شناخته شده است. فقط 1500 نفر در این جزیره زندگی می کنند.

(تصاویر)

آمفی‌تئاتر رومی Roman amphitheatre

آمفی‌تئاتر رومی آمفی تئاترهایی هستند با سالن‌های بزرگ، دایره ای یا بیضی شکل با صندلی‌های بلند و ساخته شده توسط رومی‌های باستان. آنها برای رویدادهایی مانند مبارزه گلادیاتورها، جنگ با حیوانات (کشتار حیوانات) و اعدام مورد استفاده قرار می‌گرفتند. حدود 230آمفی تئاتر رومی در سراسر امپراتوری روم یافت شده‌است. آمفی تئاترهای اولیه از دوره جمهوریخواهان، نسبت به دوران امپراتوری شگفت انگیزتر شده‌اند.

(تصاویر)منطقه جنگلی نیو ساوت ولز استرالیا که زیستگاه انواع پرندگان و حیوانات است.

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.