مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله عکس: (تصاویر) چرا مصر در حال تخریب آثار اسلامی است؟

6

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس مجله عکس

(تصاویر) چرا مصر در حال تخریب آثار اسلامی است؟فعالان شبکه‌های اجتماعی در مصر به اقدام عبدالفتاح السیسی و دولت مصر مبنی بر تخریب مقبره‌های مسلمانان و آثار اسلامی این کشور واکنش نشان دادند.

به گزارش فرارو، رسانه های اجتماعی مصر اقدام به انتشار تصاویر و فیلم‌هایی از تخریب گورستان‌های تاریخی و بناهای اسلامی در منطقه قرافه الممالیک کردند و این امر را تخریب میراث کشور مصر و اهانت به احساسات ملت این کشور دانستند.

وزارت آثار باستانی مصر تخریب آثار باستانی اسلامی را تکذیب و تاکید کرد آنچه تخریب شده قبرهای جدید است که این اقدام برای ساخت جاده جدید برای تسهیل در تردد عبور و مرور صورت گرفته است.

فعالان مصری به نوبه خود اعلام کردند که این تخریب‌ها شامل دیوارهای اطراف مقبره‌ چهره‌های تاریخی مانند احمد لطفی السید مفکر و فیلسوف مصری و عبود پاشا اقتصاددان مشهور مصری است.

برخی فعالان مصر نیز اظهار داشتند آنچه امروز تخریب شده است باید به عنوان یک میراث اسلامی ثبت شود با توجه به اینکه ساخت جاده‌های عظیم برای تسهیل تردد، شکل این منطقه تاریخی را از بین می‌برد.

فعالان در ادامه با اعلام مخالفت خود با ساخت جاده‌های جدید در این منطقه تاکید کردند که این اقدام تخریب تاریخ است؛ چراکه همه کشورهای جهان خودشان را در تاریخ جست‌وجو و به آن افتخار می‌کنند و مصر تنها کشوری است که تاریخ خود را از بین می‌برد.

واکنش‌ها و عصبانیت بسیاری از فعالان علیه تخریب آثار باستانی،دولت مصر را وادار به پاسخگویی و شفاف سازی این اقدام کرد؛ تاجایی که رئیس آثار باستانی اسلامی و یهودی در مصر اعلام کرد که عمل ساخت و ساز در جاده محور الفردوس به مراتب از بناهای اسلامی در منطقه قرافه الممالیک دور است.

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.