مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله عکس: (تصاویر) وحشت بازیگر پناهجو از تجاوز به همسر و دخترانش!

3

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس مجله عکس

(تصاویر) وحشت بازیگر پناهجو از تجاوز به همسر و دخترانش!یک بازیگر افغان همراه با خانواده اش در کمپ موریا در جزیره لسبوس در یونان به عنوان مهاجر روزهای سختی را می گذراند.

به گزارش فرارو، طالب شاه حسینی قبل از فرار، نقش های سختی را به عنوان بازیگر در افغانستان بازی کرد. اما هیچ نقشی به اندازه نقش واقعی اش به عنوان مهاجر و تلاش برای زنده ماندن در اردوگاه پناهجویان در جزیره لیسبوس یونان سخت نبود.

این مرد 35 ساله اهل ولایت فاریاب در افغانستان، کار حرفه ای خود را در بخش تئاتر و فیلم در کشورش آموخت و اکنون روزهای سخت مهاجرت را می‌گذراند.

وی در یک کلبه دست ساز از تکه های چوبی و فلزی، تلاش می‌کند که خانواده اش را در کمپ موریا در امان نگه دارد. وی گفت: در 18 سالی که در سینما هستم، نقش های سخت زیادی را بازی کردم، اما این نقش سخت ترین است.

حسینی پس از اینکه در فیلم هایش از جنبش افراط گرای طالبان انتقاد کرد، تهدید شد و مجبور به فرار گردید. وی به همراه همسر و سه دخترش از راه ایران به ترکیه و از آنجا با دشواری بسیار خودش را به یونان رساند. او یک پناهگاه را در یک باغ زیتون در کنار اردوگاه رسمی موریا یافت. طالب شاه حسینی همراه با خانواده اش در این کلبه زندگی می کند.

پس از سرریز شدن مهاجران بیشتر به لیسبوس، بیشه های اطراف موریا رفته رفته به یک شهر چادرهای مهاجران تبدیل شده است.

طالب شاه حسینی و همسرش یاسمین، قبل از طلوع آفتاب از خواب بیدار می‌شوند و وارد موریا می‌شوند و دست کم سه ساعت برای دریافت یک وعده غذایی در صف منتظر می‌مانند. این غذا برای خانواده پنج نفری اش کافی نیست، بنابراین خودشان روی اجاق ساخته شده از یک قوطی خالی پر از ذغال سنگ و چوب، برای خودشان غذا می ‌پزند.

آنها از آزار و اذیت در این منطقه می‌ترسند و بیشتر وقت خود را در کلبه شان می‌گذرانند. وی گفت: ما چیزهایی را دیدیم که نباید از آنها صحبت کرد. من شب ها نمی‌توانم بخوابم؛ چون می‌ترسم کسی با چاقو وارد کلبه مان شود و مرا بزند و خدای ناکرده با همسرم کار بدی انجام ‌دهد. حسینی افزود: من به هیچ کس، حتی به همسایگان اعتماد نمی‌کنم؛ زیرا آنها همیشه تغییر می‌کنند.

این زوج از ترس اینکه مورد حمله یا تجاوز قرار بگیرند، اجازه نمی‌دهند دخترانشان، فریما 9 ساله، پریسا 6 ساله و مرجان 3 ساله، زیاد از کلبه بیرون بروند. حسینی گفت: دخترانم از افسردگی رنج می‌برند. رفتار آنها تغییر کرده است. روحیه و طرز تفکرشان نیز تغییر کرده است.

یک سال و نیم است که از مصاحبه پناهندگی خانواده وی خبری نیست. وقتی از وی سؤال می‌شود، اگر درخواست شان قبول نشود، چه خواهد شد؟ وی در پاسخ می‌گوید: گفتنش سخت است. بسیار سخت است؛ زیرا اگر پرونده ما در اینجا پذیرفته نشود و ما باید به افغانستان برگردیم، من آنجا چه خواهم کرد؟ اگر برگردیم آینده فرزندانم خراب است.

درخواست پناهندگی این خانواده یکی از ده ها هزار مورد نیازمند حمایت در یونان است. در اردوگاه موریا، بیش از 19 هزار پناهجو در فضایی ساخته شده برای سه هزار نفر زندگی می‌کنند. آنجا از فرط دشواری زندگی، اقدام به خودکشی شده است، دعواهایی که به جراحات و صدمات شدیدی انجامیده اند، رخ داده و بر اثر حملات و تصادفات غیرمترقبه برخی جان باخته اند.

حسینی کونگ فو را برای حفظ تناسب اندامش تمرین می‌کند و امید دارد که روزی لیسبوس را ترک کرده و به حرفه بازیگری اش بازگردد.

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.