مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله عکس: (تصاویر) هیولاهای برفی

6

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس مجله عکس

(تصاویر) هیولاهای برفی


یکی از بکرترین و زیباترین کشورهای جهان از منظر داشتن کوهستان های برف‌گیر ژاپن است که عمدتاً کشوری سردسیر شناخته می شود و کوهستان های پوشیده از برف و البته پیست های اسکی فراوانی دارد.

به گزارش فرارو، در منطقه جوهیو پس از بارش های سنگین برف در فصل زمستان یک پدیده نادر ایجاد می شود که گردشگران زیادی را نیز به سوی خود جذب می کند.

در حالی که تله کابین در حال بالا رفتن از کوهستان های استان یاماگاتا در ژاپن است، درختان صنوبر پوشیده شده از برف زیر آن شروع به تغییر چهره می کنند و ظاهری حجیم تر به خود می گیرند زیرا برگ های سبز آن ها به طور کامل در زیر برفی انبوه پنهان شده است. پس از بارش برف، تشخیص این که این ها درختان صنوبر هستند بسیار دشوار می شود.

این پدیده به هیولاهای برفی کوهستان ژائو اونسن یا جوهیو معروف است. پدیده جوهیو نتیجه سیستم های خشن آب و هوایی این کوهستان است. در حالی که طوفان های زمستانی مشهور در رشته کوه های ژائو وزیدن می گیرند، جریانات سیبریایی جت استریم نیز به آن ها می پیوندند و برخی از درختان صنوبر نقاط بالای کوهستان لابه های حجیمی از برف و یخ را روی خود می بینند که تمام آن ها را می پوشاند.

در نهایت این درختان کاملاً یخ زده و شکلی مسحور کننده به خود می گیرند که باعث شده به یک جاذبه گردشگری پرطرفدار در ژاپن تبدیل شود.

گردشگران برای رسیدن به هیولاهای برفی باید سوار دو تله کابین متصل بهم و محصور شده شوند که اولین آنها از پایگاه اصلی پیست اسکی ژائو آغاز می شود.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.