مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله عکس: (تصاویر) ماجرای دردناک قتل یک دختر شیعه در انگلیس

7

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس مجله عکس

(تصاویر) ماجرای دردناک قتل یک دختر شیعه در انگلیس


آیه هاشم دختر 19 ساله مقیم شهر بِلکبِرن در شمال غربی انگلیس که یک‌شنبه گذشته، حوالی ساعت سه بعدازظهر، در نزدیکی خانه برای خرید عازم فروشگاه لیدل شده بود به ضرب چند گلوله از پای درآمد.

به گزارش فرارو، در رسانه ها و شبکه های اجتماعی فیلم از این لحظه هولناک منتشر شده است. تویوتا آونیسی به او نزدیک می‌شود و سپس خیلی سریع می‌رود و بدن بی‌جان آیه به زمین می‌افتد.

آیه 9 ساله بود که به همراه خانواده‌اش از جنوب لبنان به انگلیس آمدند و در این کشور پناهنده شدند. آن‌ها از شیعیان جنوب لبنان هستند و در سال‌های اخیر منطقه زندگی‌شان درگیر منازعات منطقه شده‌ است. به نظر می‌آید پدر آیه، اسماعیل هاشم، در چند سالی که منتهی به مهاجرت‌شان در سال 2010 شد به نوعی درگیر نزاع اسرائیل و لبنان بوده و حتی تیر خورده است.

طی ده سال گذشته تقاضای پناهندگی خانواده آیه چهار بار رد شد و تازه یک سال بود که موفق شده بودند اقامت دائم دریافت کنند. آیه با این حال توانسته بود در رشته ممتاز حقوق و در دانشگاه سالفورد قبول شود.

لاکی حسین، یکی از دوستان خانواده هاشم، از تلخی این واقعه برای خانواده‌ای جنگ‌زده می‌گوید:‌ آنها به خاطر جنگ از لبنان گریخته بودند. در آنجا اسماعیل را تهدید به مرگ کرده بودند. حالا در چنین اوضاعی به بریتانیا آمده و دخترش تیر خورده. تاریخ خودش را تکرار می‌کند. واقعا نمی‌توانم حال و روزش را تصور کنم.

دلیل این قتل هنوز معلوم نیست. دستکم 11 نفر تا به حال در رابطه با آن دستگیر شده‌اند و پلیس منطقه لنکشرِ انگلیس در مراحل اولیه تحقیق است.

پیکر آیه در روستای قلیله در استان صور جنوب لبنان به خاک سپرده شد و مادرش در مراسم تشییع ‌جنازه گفت: قلبم سوخته، ای کاش کشورمان اوضاع خوبی داشت و دخترم نمی‌رفت تا در کشوری خارجی کشته شود.

کشته شدن یک دختر مسلمان محجبه، آن هم در روزهای ماه مبارک رمضان، باعث ایجاد احساسات بسیار در جامعه مسلمان بریتانیا شده است. تلاش برای جمع‌آوری کمک مالی به نام او نیز همچنان ادامه دارد. از جمله 36 هزار پوند که برای ساختن مسجدی در نیجر در آفریقا جمع‌ شده است.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)ِ

(تصاویر)

(تصاویر)

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.