مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله عکس: (تصاویر) قرنطینه همیشگی در کره شمالی، اینجا خبری از کرونا نیست!

2

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس مجله عکس

(تصاویر) قرنطینه همیشگی در کره شمالی، اینجا خبری از کرونا نیست!کره شمالی بعد از شیوع این ویروس در چین برای جلوگیری از شیوع آن مرزهای خودش را به طور کامل بست. ممکن است این اقدامات در جلوگیری از سرایت بیماری به کره شمالی مؤثر واقع شده باشد.

به گزارش فرارو، در حالی که ویروس کرونا جدید تاکنون در ۲۰۶ کشور و منطقه جهان شیوع یافته و بیش از یک میلیون مبتلا بر جای گذاشته است، شمار اندکی از کشورهای جهان هنوز درگیر این همه‌گیری نشده‌اند.

بر اساس آمارهای رسمی دانشگاه جان هاپکینز ۱۸ کشور از میان ۱۹۳ کشور عضو سازمان ملل متحد مدعی شده‌اند که تاکنون هیچ موردی از ابتلا به کووید-۱۹ را ثبت نکرده‌اند.

این کشورها شامل مجمع‌الجزایر قمر، کریباتی، لسوتو، جزایر مارشال، میکرونزی، نائورو، کره شمالی، پالائو، ساموآ، سائوتومه و پرنسیپ، جزایر سلیمان، سودان جنوبی، تاجیکستان، تونگا، ترکمنستان، تووالو، وانواتو و یمن هستند.

هرچند برخی از این کشورها از جمله کره شمالی که همیشه به طور شدیدی در حالت قرنطینه قرار دارد و یمن و سودان جنوبی که در شرایط جنگی به سر می‌برند، احتمال می‌رود هیچ موردی از ابتلا را گزارش نکنند اما به نظر می‌رسد دیگر کشورهای نامبرده واقعاً از این ویروس همه‌گیر که تاکنون حدود ۶۰ هزار قربانی در سراسر جهان بر جای گذاشته، در امان مانده‌اند.

کره شمالی اصرار دارد که هیچ مورد تایید شده‌ای از ابتلا به ویروس کرونا ندارد اما اقدامات متعددی برای مقابله با این ویروس اتخاذ کرده از جمله بستن مرزهایش و قرنطینه هزاران تن از مردم در سراسر این کشور. دولت پیونگ‌یانگ اعلام کرده که جلوگیری از شیوع این ویروس یک وظیفه سیاسی است که سرنوشت کشور را تعیین می‌کند.

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.