مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله عکس: (تصاویر) فارغ التحصیلی در ۹۶ سالگی!

5

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس مجله عکس

(تصاویر) فارغ التحصیلی در ۹۶ سالگی!دانشجوی 96 ساله ایتالیایی که پیرترین دانشجوی ایتالیا به شمار می‌‌رود با موفقیت در امتحانات، مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه دریافت کرد.

به گزارش فرارو، جوزپه پاترنو هر چند به گفته خودش با عشق به کتاب‌ها بزرگ شده بود، اما هیچ وقت شانس آن را که در دانشگاه تحصیل کند نیافته بود. او با اشاره به ثبت نامش در رشته تاریخ و فلسفه دانشگاه پالرمو در دهه نود زندگی می گوید: به خودم گفتم یا الآن یا هیچوقت، و بعد تصمیم گرفتم در سال 2017 ثبت نام کنم.

وی اضافه کرد: من می فهمیدم که ممکن است برای اخذ یک مدرک سه ساله کمی دیر باشد، اما به خودم گفتم بگذار ببینیم می توانم از پس‌اش بربیایم یا نه.

جوزچه با کسب نمرات درخشان و رتبه اول در کلاس‌اش مورد تمجید فبریتزیو میچاری رئیس دانشگاه قرار گرفت. فرانچسکو ریزوتو، استاد جامعه شناسی دانشگاه پالرمو نیز وی را نمونه‌ای برای دانشجویان جوان تر خواند.

کلاس‌های نهایی درس پاترنو به دلیل همه گیری کرونا به صورت ویدئوکنفرانس برگزار می شد.

پاترنو که در سال‌های قبل از رکود بزرگ اروپا در دهه سی میلادی به دنیا آمده و در خانواده‌ای فقیر بزرگ شده بود، تنها توانسته بود از تعلیمات ابتدایی برخوردار شود.

وی می گوید: دانش همچون یک کیف دستی است که می توانم با خودم حمل کنم. این یک گنج است.

وی درباره اینکه بعد از اتمام تحصیل اکنون چه برنامه‌ای برای آینده دارد گفت: پروژه من این است که خودم را وقف نوشتن کنم. می خواهم تمام متونی را که شانس خواندنشان را نداشته‌ام درنوردم. این هدف من است.

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.