مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله عکس: (تصاویر) فاجعه زیست محیطی در جزیره موریس بر اثر نشت نفت یک کشتی

4

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس مجله عکس

(تصاویر) فاجعه زیست محیطی در جزیره موریس بر اثر نشت نفت یک کشتیجزیره موریس در جنوب ‌غرب اقیانوس هند پس از نشت نفت از یک کشتی ژاپنی در نزدیکی سواحل این جزیره، وضعیت اضطراری زیست محیطی اعلام کرد.

به گزارش فرارو، تصاویر ماهواره‌ای لکه سیاه در حال گسترشی را در آب‌های فیروزه‌ای این جزیره نشان می‌دهند و دولت این موضوع را بسیار حساس توصیف کرده است.

مقام‌های موریس اعلام کرده‌اند که این کشتی نزدیک به چهار هزار تن سوخت حمل می‌کرد و ترک‌هایی در بدنه آن ظاهر شده است.

پراویند جوگنوت، نخست‌ وزیر جمهوری موریس روز جمعه گفت که از فرانسه درخواست کمک کرده‌اند. وی افزود که این یک خطر برای جمعیت 1.3 میلیون نفری موریس است.

جزیره فرانسوی ریونیون، نزدیک‌ترین همسایه با موریس است و وزیر خارجه فرانسه می‌گوید که این کشور یکی از برجسته‌ترین سرمایه‌گذاران خارجی موریس و از بزرگترین شرکای تجاری این کشور است.

فرانسه در بیانیه‌ای روز شنبه گفت که یک هواپیمای نظامی تجهیزات کنترل آلودگی را به جزیره موریس منتقل می‌کند و یک کشتی با تجهیزات بیشتر به سمت این جزیره روانه می‌شود.کاوی رامانو، وزیر محیط زیست موریس تاکید کرد که این کشور در شرایط بحرانی زیست محیطی قرار دارد.

وی به خبرنگاران گفت که پس از شناسایی یک شکاف روی بدنه کشتی، گروه نجاتی که مشغول کار روی کشتی بود، تخلیه شدند. حدود 400 سدآبراه نیز در اطراف کشتی کار گذاشته شده است تا نشت نفت کنترل و مهار شود.

دولت جمهوری موریس در بیانیه‌ای گفته است که این کشتی در تاریخ 25 ژوئیه به گِل نشست اما گارد ساحلی ملی هیچ گونه هشداری دریافت نکرد. مالکان این کشتی دو شرکت ژاپنی هستند.

با این حال شرکت ژاپنی ناگاشیکی گفته است که به دلیل هوای بد و تکان‌های مداوم طی چند روز گذشته، مخزن ذخیره سوخت کشتی دچار مشکل و مقداری نفت به داخل دریا سرازیر شد.

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.