مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله عکس: (تصاویر) غزه در تاریکی فرو رفت

4

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس مجله عکس

(تصاویر) غزه در تاریکی فرو رفتتنها نیروگاه برق غزه در فلسطین اشغالی باز هم از کار افتاد تا هزاران نفر در تاریکی شب را به صبح برسانند.

به گزارش فرارو، اقدام رژیم صهیونیستی در جلوگیری از سوخت‌رسانی به تنها نیروگاه برق غزه باعث تعطیلی آن شد تا زندگی در این باریکه متراکم سخت‌تر شود.

رژیم صهیونیستی می‌گوید در پاسخ به پرواز بالن که باعث ایجاد آتش ‌سوزی در جنوبی قلمروی اشغالی این رژیم می‌شود اقدام به جلوگیری از سوخت رسانی به نیروگاه برق غزه کرده است.

اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین نیز با انتشار بیانیه‌ای از قطعی مکرر برق در نوار غزه به علت محاصره اسرائیل و خطراتی که در روند درمان و سلامتی بیماران ایجاد می‌کند ابراز نگرانی کرده و اظهار داشت: قطعی برق زندگی نوزادان نارس در انکوباتورها و بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه را تهدید می‌کند.

وی تصریح کرد: همچنین در جراحی بیماران و زایمان‌های سزارین نیز با مشکلات زیادی مواجه هستیم.

شرکت توزیع برق در نوار غزه اعلام کرد که به دلیل تشدید محاصره اسرائیل، تولید برق در تنها نیروگاه منطقه متوقف شده‌ است.

اداره انرژی و منابع طبیعی غزه در تاریخ 16 اوت اعلام کرد: اسرائیل از تاریخ 12 آگوست سوخت رسانی به نیروگاهها را متوقف و سوخت مورد نیاز کاملا به پایان رسیده و تولید برق از 18 اوت به طور کامل متوقف می‌شود.

گفتنی است که برای حل مشکل برق در نوار غزه، روزانه 400 مگاوات برق نیاز است، اما تنها 212 مگاوات آن تامین می‌شود. در حال حاضر 120 مگاوات برق مورد نیاز غزه از سرزمین‌های اشغالی و 32 مگاوات برق دیگر از کشور مصر تأمین می‌شود. علاوه بر این، تنها نیروگاه غزه که فعالیت آن به دلیل عدم تأمین سوخت از طرف اسرائیل غالبا متوقف می‌شود نیز 60 مگاوات برق تولید می‌کند.

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.