مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله عکس: (تصاویر) طوفان شدید مایساک در کره جنوبی

5

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس مجله عکس

(تصاویر) طوفان شدید مایساک در کره جنوبیهمزمان با ورود طوفان شدید مایساک به شبه جزیره کره و ایجاد خسارت جدی در دو کره شمالی و جنوبی، مقامات هواشناسی ژاپن هم نسبت به ورود این طوفان به بخش هایی از کشور هشدار دادند.

به گزارش فرارو، پس از ورود طوفان مایساک به شبه جزیره کره از روز چهارشنبه، وزش باد شدید و باران، بیشتر مناطق شبه جزیره کره را در بر گرفته است و در حالی که خرابی های ناشی از طوفان هفته پیش در این مناطق ترمیم نشده طوفان سوم و پرقدرت دیگری هم در راه است.

طوفان مایساک نهمین طوفان فصل و چهارمین طوفان پرقدرت امسال در شبه جزیره کره است. این طوفان یکی از قوی ترین طوفان های سال های گذشته است و انتظار می رود که بیشتر مناطق کره شمالی و کره جنوبی را تحت تاثیر قرار دهد.

به گفته سازمان هواشناسی کره جنوبی، در برخی از مناطق جزیره ججو در جنوب این کشور در ۴۸ ساعت گذشته بیش از ۱۰۰۰ میلیمتر (۳۹ اینچ) بارندگی گزارش شده است این طوفان همچنین باعث آواره شدن ۱۲۰ هزار خانوار از ساکنان منطقه شده و صدها پرواز را هم لغو کرده است.

رسانه های کره شمالی هم گزارش کردند این کشور که هفته گذشته طوفان باوی را پشت سر گذاشته است خسارت شدیدی بر اثر طوفان مایساک دیده است. طوفان بسیاری از مزارع کشاورزی را ویران کرده و تاسیسات شهری به ویژه در شهر ساحلی ونسان هم به شدت آسیب دیده است.

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.