مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله عکس: (تصاویر) دوشِ خیابانی برای مقابله با گرما در بغداد

4

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس مجله عکس

(تصاویر) دوشِ خیابانی برای مقابله با گرما در بغدادموج گرمایی بی سابقه ای در حال درنوردیدن منطقه خاورمیانه است به نحوی که بغداد، پایتخت عراق، دمای بی سابقه بیش از 51 درجه سلسیوس را تجربه کرد.

به گزارش فرارو، در شرایط شیوع ویروس کرونا، برخی از کشورهای خاورمیانه بالاترین دمای تاریخی خود را به ثبت رساندند. شدت این موج گرمایی که دمای هوای شهرهای منطقه را برای چند روز بالای 48 درجه سلسیوس نگه داشت. صاحب نظران معتقدند این موج گرمایی می تواند نشانی بلندمدت از اثرات گرمایش تغییرات آب وهوایی برای آینده منطقه باشد.

در میان کشورهای منطقه، عراق به خصوص در معرض این موج گرمایی قرار گرفته است، جایی که بغداد بالاترین رکورد دمایی خود را روز سه شنبه و برای دومین روز متوالی در چهارشنبه هفته گذشته به ثبت رساند. شهر جنوبی بصره نیز دمای حدود 49 درجه را هفته گذشته تجربه کرد، در حالی که در شهر جنوب شرقی الاماره دمای هوا به سطح بی سابقه 50 درجه سلسیوس رسید.

احمد هاشم، جوان 30 ساله ساکن بغداد درخصوص حال وهوای این روزهای شهرهای عراق می گوید: گرمای هوا غیرقابل تحمل است، تا جایی که حتی بر جو روانی مردم هم اثر گذاشته است و مردم پرخاشگرتر شده اند و به سادگی با هم درگیر می شوند.

وی می گوید مردم را می دیده که بر اثر شدت گرما بی حال بر کف خیابان های بغداد می افتند و برخی افراد برای فرار از این گرمای بی سابقه به فواره های آبی شهری پناه می برند.

اکثر اماکن تجاری مرکز بغداد، مقابل محل کاسبی خود لوله ها و دوش های آب سرد را برای کمک به مردم نصب کرده اند.

موج گرما در حالی عراق را در می نوردد که این کشور با کمبود عرضه برق مواجه شده است. در این رابطه مردم برای تامین برق مورد نیاز یخچال ها و وسایل خنک کننده خود به ژنراتورهای بنزینی روی آورده اند.

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.