مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله عکس: (تصاویر) درگیری پلیس آلبانی با معترضان؛ بازداشت همسر رئیس جمهور!

5

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس مجله عکس

(تصاویر) درگیری پلیس آلبانی با معترضان؛ بازداشت همسر رئیس جمهور!همسر رئیس جمهوری آلبانی در جریان تجمع اعتراض‌آمیز روز یکشنبه نسبت به تخریب ساختمان تئاتر ملی این کشور در تیرانا، پایتخت، به همراه 30 نفر دیگر دستگیر شد.

به گزارش فرارو، مونیکا کریِمادی،‌ جدا از اینکه همسر رئیس جمهوری آلبانی است نماینده پارلمان و رهبر یکی از احزاب سیاسی فعال در این کشور موسوم به جنبش سوسیالیستی برای ادغام نیز است.

مقامات آلبانی سال 2018 میلادی در تصمیمی غافلگیرانه اعلام کردند که بنا دارند تئاتر ملی را به دلیل آنچه شرایط نامطلوب عنوان شده بود، تعطیل و ساختمان آنرا تخریب کنند. این تصمیم با مخالفت جمع زیادی از هنرمندان روبرو شد که خواهان حفظ و مرمت ساختان تئاتر ملی شده بودند.

تجمع اعتراضی روز یکشنبه نیز به همین منظور تشکیل شده بود. معترضان همزمان با آغاز عملیات تخریب تلاش کردند که از حصار امنیتی ایجاد شده توسط ماموران پلیس عبور کنند که با شلیک گاز اشک آور از سوی نیروهای امنیتی مواجه شدند.

در این تظاهرات بسیاری از هنرمندان و نیز رهبران اپوزیسیون نیز به جمع معترضان ملحق شده بودند. پلیس ساعاتی پس از پایان یافتن این تجمع که به خشونت کشیده شده بود اعلام کرد که دستگیر شدگان را آزاد کرده است.

پلیس آلبانی همچنین تاکید کرد که به موجب مقررات قرنطینه هیچگونه تجمعی در این کشور در حال حاضر مجاز نیست.

برخی منابع اعلام کردند که در این تظاهرات چندین مامور پلیس در پی خشونت‌ها مجروح شدند. این منابع همچنین یادآور شدند که همسر رئیس جمهوری آلبانی نیز که در این تظاهرات حضور داشت توسط ماموران پلیس دستگیر و به خارج از محل اجتماع هدایت شد.

تخریب ساختمان تئاتر ملی آلبانی تصمیمی بود که پیشتر به شدت از سوی اپوزیسیون این کشور مورد انتقاد واقع شده بود.

این در حالیست که ایلیر متا، رئیس جمهور این کشور نیز با انتشار مطلبی در شبکه اجتماعی فیس‌بوک تصمیم یاد شده را نوعی جرم قانونی و اخلاقی خوانده و اعلام کرده بود که تخریب ساختمان تئاتر به دستور مافیا انجام می‌شود.

ساختمان تئاتر ملی آلبانی که در دست تخریب قرار گرفته سال 1940 در زمان اشغال خاک این کشور توسط ایتالیا در جنگ دوم جهانی افتتاح شد. به گفته دولتمردان آلبانی این ساختان قرار است پس از تخریب با صرف هزینه‌ای 30 میلیون یورویی با بنای جدید دیگری جایگزین شود.

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.