مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله عکس: (تصاویر) خشم مردم لبنان از کاهش شدید ارزش پول ملی

1

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس مجله عکس

(تصاویر) خشم مردم لبنان از کاهش شدید ارزش پول ملیشماری از مردم لبنان پنجشنبه شب در اعتراض به وضع بد معیشتی و کاهش ارزش پول ملی این کشور، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش فرارو، ده‌ها نفر در میدان ریاض الصلح علیه کاهش ارزش پول ملی لبنان و وضع بد معیشتی تجمع اعتراضی برگزار کردند و مسیر پل رینگ را مسدود کردند.

هر دلار آمریکایی در بازار سیاه به بهای ۶۰۰۰ لیر لبنان داد و ستد می‌شود. در حالیکه پیش از این هر دلار ۴۰۰۰ لیر لبنان معامله شده است. در ۳۰ سال گذشته بهای دلار در لبنان ثابت بود و تا پیش از بحران مالی حدود ۱۵۰۰ لیر معامله میشد.قدرت خرید کارمندان و کارگران نیز در قیاس با پاییز گذشته تا یک سوم کاهش پیدا کرده است.

در منطقه ضاحیه واقع در جنوب شهر بیروت نیز معترضان علیه سیاست‌های بانک مرکزی لبنان و رییس این بانک شعار سردادند و به افزایش بهای دلار در مقابل لیره اعتراض کردند.

بر اساس این گزارش، در بعلبک معترضان با آتش‌زدن لاستیک و سطل‌های زباله راه‌های ارتباطی در جنوب این شهر را مسدود کردند.

در منطقه صور نیز معترضان پنجشنبه شب به خیابان‌ها آمدند و به سیاست‌های پولی بانک‌های لبنان اعتراض کردند.

اعتراض‌ها به اوضاع اقتصادی نامناسب در لبنان و پیامدهای آن نظیر افزایش نرخ بیکاری، گرانی و کمبود ارزهای خارجی که در واکنش به فساد اقتصادی چند سال گذشته در این کشور به راه افتاده، حدود هشت ماه پیش آغاز و اندکی بعد منجر به استعفای نخست‌وزیر و تشکیل دولت وحدت ملی به ریاست حسان دیاب شد.

دولت وحدت ملی و فن‌سالار لبنان که تمام تلاش خود را برای حل مشکل بدهی‌های خارجی،‌ سامان دادن به اوضاع اقتصادی معطوف کرده، این روزها با موج جدیدی از تلاش مخالفان که با موج سواری بر تظاهرات خیابانی در پی اهداف سیاسی خود هستند، مواجه شده است.

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.