مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله عکس: (تصاویر) خسارات گسترده سیل در گیرسون ترکیه

2

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس مجله عکس

(تصاویر) خسارات گسترده سیل در گیرسون ترکیهوزیر کشور ترکیه که به منظور پیگیری وضعیت سیل‌زدگان در گیرسون به سر می‌برد درباره آخرین وضعیت فعالیت‌های امداد و نجات در این منطقه اظهار داشت: 4 تن از شهروندان بر اثر سیل و رانش زمین در گیرسون جان خود را از دست دادند و عملیات جستجو و نجات 11 تن از شهروندانمان کماکان ادامه دارد.

به گزارش فرارو، سلیمان سویلو افزود: تا کنون نیروهای امداد و نجات 133 تن را نجات داده‌اند. در نتیجه جاری شدن سیل مسیر 118 روستا مسدود شده ‌است.

بکر پاکدمیرلی، وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه نیز ضمن عرض تسلیت به خانواده قربانیان سیل در گیرسون اظهار داشت: اقدامات مربوط به پاکسازی مناطق سیل زده و برآورد خسارت (در گیرسون) ادامه دارد.

وی افزود: من برای اولین بار شاهد چنین سیل مهیبی شدم، این یک فاجعه طبیعی است. متأسفانه روز گذشته 1.5 برابر میانگین ماه آگوست سال گذشته باران بارید. بیش از 135 میلی متر بارندگی داشتیم و به زیرساخت‌های شهر خسارت زیادی وارد شده ‌است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز در پی وقوع سیل در گیرسون، سلیمان سویلو وزیر کشور را برای رسیدگی به روند امداد و نجات به منطقه اعزام کرد و در تمام ساعات نیمه شب وضعیت منطقه را از نزدیک پیگیری کرد.

همچنین بکر پاکدمیرلی، وزیر کشاورزی و جنگلداری و مراد کوروم، وزیر محیط زیست و شهرسازی ترکیه نیز به دستور رئیس جمهور ترکیه به گیرسون رفتند.

رئیس جمهور ترکیه ضمن عرض تسلیت به خانواده قربانیان تاکید کرد که تمام اقدامات لازم برای التیام زخم‌های سیل‌زدگان انجام خواهد گرفت و در کنار هموطنان سیل‌زده در گیرسون هستیم.

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.