مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله عکس: (تصاویر) خروج هزاران پناهجو از اردوگاه سوخته موریا

4

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس مجله عکس

(تصاویر) خروج هزاران پناهجو از اردوگاه سوخته موریاآتش‌سوزی وسیع روز چهارشنبه در موریا بزرگترین کمپ پناهجویان در جزیره لسبوس یونان، حدود ۱۳ هزار نفر از ساکنان آن را بی‌پناه‌تر کرد.

به گزارش فرارو، هر چند علت دقیق آتش‌سوزی در این اردوگاه بطور رسمی اعلام نشده است اما برخی شاهدان عینی گفتند که شماری از پناهجویان بطور عمدی باعث این آتش‌سوزی شده‌اند.

نوتیس میتاراچی وزیر مهاجرت یونان در خصوص گفت: آتش سوزی بدنبال اعمال مقررات قرنطینه شروع شد.

مسئولان یونانی کمپ می‌خواسته‌اند ۳۵ پناهجویی که تست کرونای آنها مثبت بوده است را به همراه خانواده هایشان قرنطینه کنند. وزیر مهاجرت یونان نگفت که مهاجران عمدا کمپ را به آتش کشیده‌اند.

جزیره لسبوس در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ در خط مقدم جبهه حرکت گسترده پناهجویان و مهاجران به سوی اروپا قرار داشت.

ورود افراد به این اردوگاه از ۲۸ فوریه (۹ اسفند ماه) که آنکارا با پیش بینی اوجگیری حرکت آوارگان سوری، اعلان کرد نمی‌تواند پذیرای شمار بیشتری از مهاجران باشد، افزایش یافته است. هم اکنون حدود ۳۷ هزار نفر در اردوگاه‌های پرازدحام در پنج جزیره یونان به سر می‌برند.

از زمانی که ترکیه با نادیده گرفتن توافق خود با اتحادیه اروپا مرزهایش با این نهاد را به روی پناهجویان گشود، هزاران آواره و پناهجو راهی مرز این کشور با یونان شده‌اند.

در طول این مدت، نوار مرزی ترکیه و یونان پیوسته شاهد درگیری‌های شدید نیرو‌های امنیتی و حفاظتی یونان با پناهجویانی بوده که کوشش می‌کنند به هر ترتیب ممکن وارد مرز‌های اتحادیه اروپا شوند.

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : http://parinaz.net/

Comments are closed.