مجله اینترنتی پریناز ، پورتال خبری و سبک زندگی

مجله عکس: (تصاویر) جشنواره ترانه شرق با حضور نمایندگان ایران در سمرقند

13

به گزارش مجله اینترنتی پریناز سرویس مجله عکس

(تصاویر) جشنواره ترانه شرق با حضور نمایندگان ایران در سمرقند


فرارو- جشنواره دوسالانه ترانه شرق با حضور هنرمندانی از 75 کشور در شهر سمرقند ازبکستان برگزار شد.

به گزارش فرارو، این جشنواره که امسال دوازدهمین دوره برگزاری آن است با کمک سازمان یونسکو برای معرفی موسیقی ملی و بومی کشورها در محوطه تاریخی ریگستان در شهر سمرقند برگزار گردید.

جشنواره ترانه شرق یک جایزه بزرگ، سه مقام اول تا سوم، و چند جایزه فرعی دارد. مقام‌های اول تا سوم هر کدام به دو گروه می‌رسند.

مهرنگار دختر 21 ساله دوتار نواز ازبک برنده جایزه بزرگ شد و مقام اول بطور مشترک به جمهوری آذربایجان و قرقیزستان رسید.

از ایران نیز گروه مقامی هَرای موسیقی خراسانی در جشنواره ترانه شرق شرکت کرده بود که برنده جایزه پایبند بودن به سنت‌ها شدند.

این جشنواره بخش پایانی یک هفته گردهمایی با عنوان راه ابریشم بود که با هدف تبادل نظر بین فرهنگ‌ها در سمرقند برگزار شده بود.

شوکت میرضیایف رئیس جمهور ازبکستان در این جشنواره گفت: 20 سال است که تحت سرپرستی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) این جشنواره برگزار می‌شود و امروز «اودری ازوله» مدیر کل این سازمان در این جشنواره حضور پیدا کرده است.

رئیس جمهور ازبکستان افزود: در این جشنواره 340 نفر از شخصیت های معروف فرهنگی از 75 کشور جهان شرکت می کنند و ما برای آنها به عنوان سفیران صلح و دوستی بین فرهنگ های مختلف دنیا ارزش زیاد قائل هستیم.

میرضیایف خاطرنشان کرد: جشنواره‌های مختلف موسیقی و هنری در قاره‌های مختلف، در مناطق مختلف دنیا برگزار می‌شود اما جشنواره بین المللی موسیقی ترانه‌های شرق از لحاظ معیارهای بالای هنری و پایبندی به سنن کلاسیک موسیقی در بین آنها از جایگاه خاصی برخوردار است.

رئیس جمهور ازبکستان اظهار داشت: در سال گذشته، تقریبا ربع قرن زیر آسمان ستاره‌ای و گنبدهای آبی سمرقند موسیقی‌های زیادی طنین انداز شده و مهم‌تر از همه این جشنواره به فضایی برای گفت‌وگو بین فرهنگ‌ها، تمدن‌ها، کشورها و مردم تبدیل شده است.

وی ادامه داد: این جشنواره به منظور نشر بهترین دستاوردهای ملی هنر موسیقی، حفظ و توسعه سنت‌های والای مردمی، آموزش نسل جوان در احساس عشق به زیبایی و گسترش بیشتر روابط بین المللی و ستایش ایده‌های خلاقانه با موضوع صلح، دوستی و درک متقابل در همکاری‌های فرهنگی برگزار می‌گردد.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

Let’s block ads! (Why?)منبع خبر

گرد آوری : https://parinaz.net/

Comments are closed.